DAC - Tbilisi 1:1 (1:1)

Publikované: 13. júl 2018 - 11:31
Prevaha na ihrisku, množstvo gólových príležitostí a neutíchajúca snaha v úvodnom stretnutí 1. predkola Európskej ligy nášmu mužstvu nestačili k víťazstvu. Pred fantastickou kulisou remizovali, všetko je otvorené, no do odvtedy idú s jednoznačným cieľom postúpiť. Autorom prvého „európskeho“ gólu po 30 rokoch sa stal rýchlonohý Bayo!

Premiéru v súťažnom zápase DAC-u si v základnej zostave odkrútil Šimčák, kým po striedaní si prvú účasť v žlto-modrých farbách pripísal Tretyakov. Stretnutie začalo aktivitou na našej strane, hneď v úvode sme si vybojovali tri štandardky, po ktorých sme však brankára Buliskeriu neohrozili. Aj naďalej bolo aktívnejšie naše mužstvo, v ôsmej minúte po vypracovanej palebnej pozícii poslal Herc strelu tesne vedľa ľavej žrdi. V 15. minúte prišla nepríjemná sprcha po prvej vážnej akcii hostí: Kiteishvili sa medzi našimi obrancami umne presadil, vysunul Zivzivadzeho, ktorý zoči-voči Macejovi nemal problém skórovať - 0:1. Gól nás však nezastavil, už o dve minúty mali Vida a aj Bayo výborné pozície na skórovanie, do lopty sa nedokázali dostatočne oprieť. V dvadsiatej minúte pálil Ljubičić asi meter vedľa.  MOL Arénu rozjasala 30. minúta, kedy sme gól v európskych súťažiach strelili po 30 rokoch. Pačindova „zlatá“ ľavačka našla Baya, ktorý hlavou prekonal Buliskeria - 1:1. Už o minútu sme mohli viesť, Vida však loptu poslal tesne nad. V 37. minúte hostí ohrozil aj Šimčák, „bombičku“ k ľavej žrdi vytlačil brankár gruzínskeho mužstva na roh. Prvý polčas sme aj napriek našej enormnej prevahe ukončili len nespravodlivou remízou.

Druhý polčas začal striedaním na oboch stranách. Do zápasu nastúpil náš špílmacher Kalmár, ktorý vystriedal Šimčáka. Už v 47. minúte bol po Hercovom uvoľnení Bayo v gólovej pozícii zázračne vychytaný, neujala sa ani Pačindova dorážka z otočky. O tri minúty skórovali hostia, no pre ofsajd neplatil. Aj v druhom polčase sme pokračovali v nastolenom trende, a to s prevahou na ihrisku. V 59. minúte Vida posunul Pačindov rohový kop na Ljubičića, náš kapitán z výbornej pozície vypálil tesne nad. Druhý polčas bol kúskovaný množstvom ošetrovaní súperových hráčov. Ďalšiu nádejnú príležitosť sme si vypracovali v 75. minúte, Tretyakov po Pačindovom centri len tesne nedočiahol. O dve minúty poslal Kalmár loptu z ľavého krídla rovno na Bayove kopačky, ten osamotený trestuhodne minul. V 87. minúte po náročnom centri od Ljubičića dokázal Divković vďaka veľkej snahe poslať loptu na Baya, ale ten ju po hlavičkovom súboji nedotlačil do brány. V nadstavenom čase sa k ďalšej tutovke dostal po rohovom kope Huk, hlavičkoval vedľa. Absolútny záver mohol priniesť nečakaný zvrat, najprv musel Kiteishviliho umiestnenú strelu parádnym zákrokom zneškodniť Macej a v úplnom konci sa Vatsadze dostal do samostatného nájazdu, ale pre naše šťastie nastrelil len brvno. Stretnutie sa skončilo remízou aj napriek dominancii nášho mužstva takmer počas celého zápasu.

Túžba, výborný výkon a neutíchajúce dobíjanie hradieb Dinama Tbilisi nám zaslúžené víťazstvo nepriniesli. Úvodný zápas 1. predkola Európskej ligy sa po dlhočizných 25 rokoch definitívne skončil! Boj o 2. predkolo je však len v polovičke, a preto sa DAC stretne s Dinamom Tbilisi už o týždeň 19. júla o 19:00 priamo v Gruzínsku.

Hodnotenie trénerov

Marco Rossi, DAC: „Na predzápasovej tlačovej konferencii som povedal, že je dôležité v prvom rade neinkasovať. My sme však dostali gól po pätnástich minútach a ani neviem, že z akej akcie. Nemal som čas študovať štatistiky, ale myslím si, že sme absolútne dominovali, no v závere sme mohli prehrať. Stratiť zápas sme mohli aj napriek tomu, že sme si vypracovali sedem-osem šancí. V odvete musíme urobiť všetko pre postup. Podľa mňa sme hrali v minulej sezóne rovnako vonku ako doma a vďaka tomu očakávam aj v Gruzínsku dobrý zápas. Verím, že budeme mať viac šťastia a postúpime.“

Kakhi Katcharava, Tbilisi: „Myslím si, že začiatok bol z našej strany dobrý. Strelili sme aj gól, po ktorom mali dobré príležitosti domáci. Vyrovnať sa im podarilo po našej veľkej chybe, čo sa stáva. V druhom polčase boli príležitosti na oboch stranách. Na konci sme mohli streliť aj víťazný gól, no nepodarilo sa, a tak o všetkom rozhodne druhý zápas.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - FC DINAMO TBILISI 1:1 (1:1)