DAC U19: MŠK Žilina - FC DAC 1904 3:2

Publikované: 15. apríl 2017 - 15:44
Vo výbornom a vyrovnanom stretnutí utrpela naša devätnástka nešťastnú prehru gólom z poslednej minúty.

MŠK Žilina - FC DAC 1904 3:2 (1:1)

12. apríla 2017, streda, 18.00

Góly: 28. Boženík, 74. Sluka, 90. Boženík - 9. Almási, 81. Domonkos (11 m)

Červená karta: 65. Janček

Rozhodoval: P. Hrčka - 150 divákov

DAC U19: Száraz - Tornai (79. Grebač), Janček, Špiriak, Bajić - Domonkos, Valach, Zsigmond (67. Varga) - Divković, Almási, Rymarenko (75. Szelle)

Hodnotenie trénera

Jozef Olejník: „Bol to veľmi dobrý zápas, s nešťastným koncom pre nás. Pokračovali sme v dobrých výkonoch z predchádzajúcich zápasov. Dostali sme sa do vedenia a mali sme aj ďalšie gólové príležitosti, ktoré sme však nepremenili. Súper v prvom polčase po nevinnej akcii vyrovnal na 1:1. V druhom polčase ovplyvnilo zápas vylúčenie nášho hráča, po ktorom súper prevzal iniciatívu a vytvoril si aj príležitosti. Tie sme síce ustáli, ale napriek tomu sa dostal do vedenia. Chalani zabrali aj v oslabení, podarilo sa nám vyrovnať. Bohužiaľ, v 90. minúte sme dostali gól na 3:2, ale z posledného rohu domáci vyhlavičkovali gólovú hlavičku brankára Száraza, následnú dorážku nášho hráča vykopli z bránkovej čiary. Po zápase tréner domácich pochválil naše družstvo, aj to je ocenenie pre chalanov. Myslím si, že remíza by bola spravodlivejšia. Musíme ísť ďalej, zdvihnúť hlavy a ak dokážeme takto pokračovať, určite budeme ocenení aj bodovým ziskom.“

V prvej dorasteneckej lige nasleduje prestávka, 20. kolo sa hrá až o dva týždne. V sobotu 29. apríla o 11-tej hodine privítame Podbrezovú.