Nachádzate sa tu

Kamióny vyúčené z centra Dunajskej Stredy

Toto ste už čítali?

Publikované: 2017, október 13 - 10:42 | Správy
Pri rozhodovaní o vylúčení kamiónov z centra vedenie mesta sledovalo cieľ odbremeniť centrum Dunajskej Stredy od dopravy. Zákaz vjazdu platí pre nákladné motorové vozidlá nad 12 ton od 1. októbra 2017.
Kamióny vyúčené z centra Dunajskej Stredy

Vylúčenie sa vzťahuje na Hlavnú ulicu, Jesenského ulicu, Bratislavskú cestu, Jilemnického ulicu a Železničnú ulicu. Preťažená premávka značne poškodzuje mestské komunikácie, preto samospráva povoluje prechádzanie kamiónov iba po dostatočne širokých vozovkách. Kamióny od Lehníc môžu pokračovať smerom na Galantu iba po okrajových cestách mesta. Cez Czibókovú ulicu a Viedenskú cestu musia vyjsť na cestu č. 63, odtiaľ cez tzv. gabčíkovský nadjazd opustiť naše mesto smerom na Galantu. Kamióny prichádzajúci od Galanty z Vajanského ulice nesmú odbočiť na Železničnú ulicu, ale musia opustiť mesto po nadjazde na Gabčíkovskej ceste. Samospráva mesta v blízkej budúcnosti plánuje rekonštrukciu vozovky na Železničnej ulici, ktorú kamióny doslova zničili. Nákladnú dopravu z Jesenského ulici a Bratislavskej cesty vylúčili z dôvodu, že mesto sa úspešne uchádzalo o finančnú podporu na vyznačenie cyklotrate na týchto úsekoch. 

Ďalšou významnou zmenou je, že kamióny z areálov firiem na Kračanskej ceste nesmú vyjsť na Železničnú ulicu, ale musia vyjsť na cestu č. 63 a cez gabčíkovský nadjazd sa môžu vrátiť do mesta. Zákaz sa vzťahuje na nákladné vozidlá nad 12 ton. Vodičov, ktorí zákaz porušia, polícia prvé dva týždne iba upozorní, potom však už bude pokutovať.

Zdroj: dunstreda.sk