Prípravné stretnutie: FC DAC 1904 - FK Inter Bratislava 5:0 (2:0)

Publikované: 17. január 2018 - 15:43
V prvom prípravnom stretnutí roka 2018 DAC porazil druholigový Inter Bratislava 5:0. Po dva góly strelili Pačinda a Malec, Vida sa presadil z jedenástky.

Súperom DAC-u v prvom stretnutí zimnej prípravy bol bratislavský Inter. Tréner Rossi skúšal proti druholigistovi nový taktický variant 3-4-1-2 a šancu dal celkovo 22 hráčom. Chýbali zranený Čmelík a Huk, ktorého trápi zápal lonovej kosti.

Vstup do zápasu nám vyšiel parádne, už v 3. minúte Kalmár vysunul poza chrbát obrany Pačindu a ten chladnokrvne prekonal Kollára. Náš najlepší strelec sa v podobnej situácii ocitol aj tesne pred polčasom a ani tentoraz nezaváhal - 2:0.

Do druhej časti sme nastúpili s novou jedenástkou. V 49. minúte Malec po Vidovom rohu trafil hlavou brvno a táto dvojica bola v centre diania aj neskôr. O dvadsať minút Šulc v šestnástke fauloval prenikajúceho Cesara, pri nariadenej penalte Malec prenechal loptu našej desiatke a Vida zvýšil na 3:0. Malecovi sa jeho gavalierstvo vrátilo už o štyri minúty, keď vybojoval loptu a z uhla upravil na 4:0. To ešte nebolo všetko, v 80. minúte dobre zapracoval Almási a po jeho nezištnej prihrávke Malec zblízka stanovil konečné skóre 5:0.

Negatívom dnešného stretnutia je zranenie dvojice Koštrna, Száraz - obaja museli nútene striedať. O ich stave budeme čoskoro informovať.

Po dnešnom zápasovom rozbehu nemusíme dlho čakať na ďalší prípravný duel, v sobotu totiž do našej akadémie zavíta Sigma Olomouc.

FC DAC 1904 - FK Inter Bratislava 5:0 (2:0)

Hralo sa na umelom ihrisku MOL Akadémie, Dunajská Streda, 17.1.2018 o 12.00 hod., zamračené, daždivé počasie, +2°C

Góly: 3. Pačinda, 44. Pačinda, 69. Vida (11 m), 73. Malec, 80. Malec

Rozhodovali: Smolák - Martiš, Pozor, 150 divákov

DAC, I. polčas: Macej - Koštrna (40. Špiriak), Šatka, Záhumenský - Živković, Ljubičić, Simon, Davis - Kalmár - Pačinda, Divković. II. polčas: Száraz (55. Macej) - Špiriak, Šatka (63. Almási), Kone - Cesar, Domonkos, Aluku, Bajić - Vida - Malec, Mervó. Tréner: Marco Rossi.