Prípravné stretnutie: FC DAC 1904 – ŠK 1923 Gabčíkovo 4:0 (3:0)

Publikované: 13. júl 2017 - 7:57
Štvrtý priateľský zápas pred štartom novej sezóny DAC zvládol a Gabčíkovo zdolal presvedčivo 4:0.

Po dvoch prehrách proti Salzburgu a Austrii sa žlto-modrí rehabilitovali víťazstvom 3:0 proti  účastníkovi druhej poľskej ligy TS Podbeskidzie Bielsko-Biala. Nadviazali naň aj s treťoligovým Gabčíkovom. Skóre otvoril už v piatej minúte parádnou strelou z priameho kopu kapitán Ljubičić. O polhodinku neskôr našiel Čmelík presnou prihrávkou Vidu, ktorý nemal problém poslať loptu do siete. Aj pri treťom góle potiahol akciu Čmelík, no a po peknej kombinácii v šestnástke súpera sa presadil opäť Ljubičić. V druhom polčase upravil na konečných 4:0 Bajić.

Tréner Marco Rossi nemohol počítať s trojicou Huk, Šatka, Šafranko, ktorí majú voľno a tiež sa musel zaobísť bez zranenej trojice Aluku, Almási a  Kontár. Naďalej mu chýba aj Panamčan Davis, ktorý si plní reprezentačné povinnosti.

Ďalšie prípravné stretnutie pred štartom sezóny odohráme 15. Júla 2017. V MOL aréne privítame držiteľa Česko-slovenského pohára, FC Fastav Zlín. Na toto stretnutie bude vstup ZDARMA.

FC DAC 1904 – ŠK 1923 Gabčíkovo 4:0 (3:0)

Hralo sa v Akadémii DAC, Dunajská Streda, Slovenská republika, 12.7.2017 o 19.00 hod., oblačno, +25°C

Góly: 5. a 43. Ljubičić, 34. Vida, 67. Bajić

Zostava DAC: Száraz, Živković, Kocsis, Kwin, Koštrna, Ljubičić, Domonkos, Simon, Čmelík, Vida, Mervó

Náhradníci: Slávik, Bajić, Špiriak, Pagáč, Kosorin, Bajić, Sandal, Moďoroši, Ľupták, Pačinda, Mészáros, Divković

Tréner: Marco Rossi.

Gabčíkovo:  Izsmán, Borároš, Trasčík, Vég, Polák, Krištýn, Bazso, Englam, Tóth, Bujka, Lapin

Náhradníci: Cighárd, Németh, Balazs, Meszáros, Modrovics, Trabalík, Huszár, Pinte, Sandor

Tréner: Jozef Majoroš