Prípravné stretnutie: FC DAC 1904 - ZTE FC Zalaegerszeg 1:0 (0:0)

Publikované: 10. február 2018 - 20:02
Víťazstvo v generálke pred jarnou časťou Fortuna ligy zabezpečil Mervó gólom v nadstavenom čase.

Generálka na jarnú časť Fortuna ligy proti 14. mužstvu druhej maďarskej ligy ZTE FC Zalaegerszeg sa hrala na výborne pripravenom zelenom koberci MOL Arény a pred početnou kulisou.

Krátko pred úvodným hvizdom musel tréner Rossi zmeniť rozostavenie. Pre problémy s krkom vypadol Šatka, Huk sa stiahol do stredu a Koštrna vedľa neho, kým na pravom kraji zálohy nastúpil Živković. Celkovo do zápasu zasiahlo 17 hráčov.

Prvý polčas priniesol vyrovnanú partiu, hostia dobre kombinovali, ale prvú príležitosť mal Pačinda. Do jeho strely zo 6. minúty sa vrhol jeden z obrancov bielych a zachránil na roh. Maďarský tím bol blízko k vedúcemu gólu v 25. minúte, keď Vernes zahrával priamy kop z ostrého uhla a jeho nečakanú priamu strelu musel Macej vyrážať z bránkovej čiary. Tesne pred odchodom do šatní sme súpera pritlačili, ale Pačindov gól neplatil pre ofsajd a Kalmár onedlho v páde hlavou minul odkrytú svätyňu.

Po obrátke sa hralo prakticky len na hosťujúcej polovici, na konto Zalaegerszegu nepribudol ani jeden strelecký pokus. Napriek hernej prevahe sme sa ťažko presadzovali vo finálnej fáze, buď chýbala presnejšia prihrávka, alebo lepšie zakončenie. V 59. minúte hlavičkoval Pačinda z päťky málo dôrazne, v 77. minúte trafil žrď Divković, päť minút pred koncom Čmelíkovu umiestnenú strelu hosťujúci brankár vyrazil a Mervó v dorážke zahodil nemožné. Nakoniec to bol predsa len maďarský útočník, ktorý v poslednej akcii zápasu umiestnil loptu po Davisovom rohu k ľavej žrdi - 1:0. Bola to zaslúžená odmena za celozápasovú snahu mužstva.

Dnešným stretnutím sa zavŕšila zimná príprava, v ôsmych zápasoch sme si pripísali bilanciu 4-1-3 a skóre 14:9. Zajtra a v pondelok má mužstvo voľno a od utorka nabehne na klasický predzápasový mikrocyklus. V prvom jarnom kole sa v nedeľu 18. februára o 14.00 h predstavíme v Senici.

FC DAC 1904 - ZTE FC Zalaegerszeg 1:0 (0:0)