Prvá „jarná“ výhra

Publikované: 13. marec 2018 - 16:04
V nedeľu sa dievčatám po troch prehratých ťažkých zápasoch druhej časti podarila na domácej pôde oprava.

Proti Šuranoch chceli v každom prípade vyhrať, lebo u nich prehrali v  4. kole o 5 gólov. Zápas nezačali síce dobre,  koncom tretej minúty prehrávali 3:1, rýchlo však vyrovnali a v druhej polovici polčasu už vyhrávali, na prestávku išli pri stave 12:10.

Počas druhého polčasu za stáleho povzbudzovania Dunajskostredčanky nedostali gól viac ako 12 minút a v 43. minúte bol stav už 17:10, tu už bolo vidieť, že stretnutie je rozhodnuté.  Šurančanky sa už nevedeli priblížiť o viac ako 5 gólov, často bol rozdiel aj 8 gólov, konečný výsledok sa ustálil na 24:18 v prospech domácich hráčok. Najlepšie strelkyne gólov žlto-modrých so 7 gólmi bola Bugár Cintia a s 5 Nagy Orsolya.

Týmto sa Dunajskostredčanky dostali  po  15. kole s 18 bodmi na 6. miesto v tabuľke, ďalší oddiel za nami zaostáva o 6 bodov, od 4. miesta nás však delí len 1 bod. Budúci zápas sa bude hrať až po Veľkej noci, 7. apríla, proti Tatranu.

VSK Dunajská Streda - HKM Šurany 24-18 (12:10)