Reprezentanti: Simon prvýkrát v základe, až štyria v drese sedemnástky

Publikované: 16. november 2017 - 11:41
Eric Davis aj Simon Pambou nastúpili v základnej jedenástke svojho reprezentačného tímu, až štyria mladíci z DAC-u si zahrali za výber do 17 rokov.

Yves Simon Pambou si pri svojom treťom reprezentačnom štarte pripísal premiéru v základnej zostave Konga. Kvalifikáciu o postup na MS 2018 ukončil jeho tím domácou remízou 1:1 proti Ugande a náš záložník strávil na ihrisku 71 minút. Už pred nedeľňajším stretnutím bolo jasné, že Kongo skončí na poslednej, štvrtej priečke E skupiny africkej časti eliminácie.

Panama, ktorá si pred mesiacom vybojovala historicky prvú účasť na svetovom šampionáte, si v rámci prípravy zmerala sily s Iránom a Walesom. V prvom súboji, ktorý sa odohral v rakúskom Grazi, strávil ľavý obranca DAC-u Eric Davis na trávniku kompletných 90 minút.

Slovenská reprezentácia do 21 rokov si včera večer zmerala sily s favoritom 2. skupiny kvalifikácie o postup na ME 2019 Španielskom. Zverenci trénera Hapala začali odvážne a v 23. minúte išli do vedenia, domáci však ešte do polčasu vyrovnali a po obrátke výsledok otočili na konečných 5:1. Lukáš Čmelík trávil na trávniku 68 minút.

Najlepší strelec I. dorasteneckej ligy Martin Rymarenko bol pri postupe reprezentačnej devätnástky do druhého kola (Elite Round) kvalifikácie o postup na ME 2019. Mladí Slováci vyhrali svoju skupinu pred domácim Tureckom. Kapitán družstva Dominik Špiriak absentoval na turnaji prvej fázy pre zranenie.

Až štvorica našich mladších dorastencov nastúpila v dnešnom prípravnom stretnutí reprezentačných výberov do 17 rokov v Maďarsku, brankár Nikolas Bajnóczi a Matúš Malý absolvovali celý zápas, druhý menovaný dokonca s kapitánskou páskou. V priebehu druhého polčasu sa na trávniku objavili aj Gembický s Barim.

Výsledky reprezentačných stretnutí hráčov DAC v novembrovom asociačnom termíne:

Yves Simon Pambou (Kongo) - príprava a kvalifikácia o postup na MS 2018 v Rusku

08.11.2017 Kongo-Benin 1:1 (1:1); Simon nastúpil v 65. minúte

12.11.2017 Kongo-Uganda 1:1 (1:1); Simon odohral 71 minút

Eric Davis (Panama) - príprava

09.11.2017 Panama-Irán 1:2 (1:2); Davis odohral 90 minút (hralo sa v rakúskom Grazi)

14.11.2017 Wales-Panama 1:1 (0:0)

Lukáš Čmelík (Slovensko U21) - kvalifikácia o postup na ME 2019 v Taliansku

14.11.2017 Španielsko-Slovensko 5:1 (1:1); Čmelík odohral 68 minút

Ľubomír Šatka a Tomáš Huk (Slovensko U23) - finále International Challenge Trophy

4. Wales                               3  0 0 3  4:7  0

Nikolas Bajnóczi, Matúš Malý, Sebastián Gembický, Kristián Bari Denis Richnavský (Slovensko U17) - príprava

15.11.2017 Maďarsko-Slovensko 2:1 (1:1); Bajnóczi a Malý 80 minút, Gembický nastúpil v 59. minúte, Bari nastúpil v 69. minúte