Slovan - DAC 2:0 (1:0)

Publikované: 19. marec 2018 - 9:38
Prvá ligová prehra v roku 2018. V kľúčových okamihoch neuspeli, nepomohla im ani dvakrát trafená konštrukcia brány. Do reprezentačnej prestávky vstupujemú z tretej priečky.

Po vyradení zo Slovnaft cupu spravil Marco Rossi tri zmeny v zostave. Na lavičke zostal sedieť Záhumenský, pre kartový trest pauzoval Ljubičić a Živković sa nezmestil ani na zápasovú súpisku. Namiesto nich dostali príležitosť Herc, Divković a Koštrna. Už v druhej minúte zakončil Čavrić spoza šestnástky, Macej loptu vytesnil na roh. O dve minúty neskôr sa k strele dostalo aj naše mužstvo, Kalmár z voleja Šullu neprekonal. Pri lopte zostali prevažne domáci futbalisti, strelu Holmana v 9. minúte musel opäť lapať náš gólman. Zaujímavú situáciu pripravil Černák o šesť minút neskôr, po „operovaní“ na ľavom krídle poslal tvrdý center, ktorý Pačinda sklepol len tesne nad. O štyri minúty bol Čavrić vysunutý do nájazdu na našu bránu, Macej nás podržal reflexívnym zákrokom. V 24. minúte nepustil Bajrić do úniku Divkovića, rozhodca nevidel faul a na druhej strane sa zrodil prvý gól v našej sieti po 392 minútach: Rabiu dostal prihrávku za obranu, ktorú posunul osamotenému Holmanovia ten v páde prekonal nášho gólmana - 1:0. Po góle zneškodnil Šulla nie najtvrdší Koštrnov pokus. V 32. minúte zase zázračne zakročil aj na bránkovej čiare po Hercovej strele v páde. Hra sa v závere polčasu príliš rozkúskovala, gólovú príležitosť si nevytvorilo ani jedno mužstvo, a tak sme prvé dejstvo ukončili s jednogólovou stratou na Slovan.

Druhá polovica stretnutia mala pomalší rozbeh, zlepšila sa však naša obrana a postupne sme preberali opraty zápasu do našich rúk. Prvú vážnejšiu príležitosť sme videli po príchode Čmelíka, ktorý sa hneď dokázal uvoľniť na pravom krídle, vysunul Divkovića a náš útočník z ostrého uhla nastrelil žiaľ len ľavú žrď! Po hodine hry zahral Pačinda štandardku z väčšej vzdialenosti, loptu v snahe odhlavičkovať poslal Božikov do brvna svojej bránky, kým dorážku Huka v poslednej chvíli zachytili domáci obrancovia. Aj naďalej sa hralo medzi šestnástkami, no treba vyzdvihnúť, že v druhom polčase naše mužstvo pôsobilo lepším dojmom, súpera sme takmer k ničomu nepustili, kým my sme si vytvorili niekoľko nádejných akcii. Prišla však chvíľková strata koncentrácie, keď v 71. minúte Holman hlavičkoval Mohov center tesne nad. O minútu neskôr Šporar využil zaváhanie v našej obrane, posunul loptu Mohovi do pokutového územia a ten oblúčikom ako druhý prekonal nášho gólmana - 2:0. V 75. minúte boli „Belasí“ opäť blízko ku gólu, palebnú pozíciu si z nebezpečnej pozície našiel Šporar, Macej musel vyrážať až strelu k žrdi. O štyri minúty poslal poriadne štipľavý pokus Rundič z priameho kopu, lopta sa medzi tri žrde nezmestila. V rovnakej minúte sa po našej štandardke lopta odrazila k Čmelíkovi, ten bol z dobrej pozície nepresný. Keďže sme už smerom dopredu nič nedokázali vymyslieť, tak sme sa museli zmieriť s dvojgólovej porážkou.

Prvá prehra v roku 2018 a celkovo štvrtá v ročníku pre nás znamená zosun na 3. priečku fortunaligovej tabuľky. Pre nás to zároveň znamená aj prehru po sérií desiatich zápasov v rade s bodovým zápisom. Po našom najväčšom derby sa opäť presúvame do MOL Arény. Na domácom ihrisku sa stretneme tretíkrát v rýchlom časovom slede s Trnavou. Aj v rámci splatenia dlhu za vyradenie zo Slovenského pohára privítame Spartak až po reprezentačnej prestávke v nedeľu 1. apríla o 15:20.

Marco Rossi, DAC: „V prvom rade chcem Slovanu, trénerovi Ševelovi a jeho hráčom pogratulovať. Odohrali dobrý zápas, ale rovnako sme dobre zahrali aj my. Myslím si, že sme videli kvalitný zápas, kde sme za stavu 1:0 trafili dvakrát konštrukciu brány. Som hrdý za predvedenú hru aj prístup mojich zverencov a môžem povedať, že sme v konečnom dôsledku prehrali nešťastne.“

Martin Ševela, Slovan: „Do zápasu sme išli so zámerom napádať súpera pri rozohrávke a to sa nám aj čiastočne darilo. Našim zámerom bolo hrať jednoduchší futbal. Myslím si, že kľúčové momenty sme zvládli lepšie. Súhlasím s trénerom hostí, že zápas bol na solídnej úrovni. Som rád za víťazstvo, som spokojný s hráčmi, s ich túžbou vyhrať. Dnes ukázali víťaznú mentalitu. Šance sme mali v oboch polčasoch. Po presingovej situácii sme v druhom dejstve pridali poisťovací gól a fakt, že sme neinkasovali nám výrazne pomohol na sebavedomí. Strelili sme dva pekné góly, čím sa nám v reprezentačnej prestávke bude pracovať podstatne lepšie.“

ŠK SLOVAN BRATISLAVA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 2:0 (1:0)