Smer: celoštátne finále!

Publikované: 20. máj 2016 - 16:09
Futbalisti Základnej školy Gy. Szabóa sa stali krajskými majstrami.

Futbalisti Základnej školy Gyulu Szabóa U-13 vyhrali okresné kolo celoštátneho šampionátu v malom futbale. Takto sa dostali do krajského finále, ktoré sa uskutočnilo 19. mája neďaleko Skalice v Kopčanoch.

Krajského finále sa zúčastnilo sedem okresných šampiónov. Tímy rozdelili do dvoch skupín, z ktorých sa do semifinále prebojovali družstvá umiestnené na prvých dvoch miestach. Mladí futbalisti postúpili ako víťazi skupiny. V semifinále prišlo rad na „veľké derby“: medzi Dunajskou Stredou a Trnavou.

Futbalisti Gy. Szabóa uhrali fantastický výsledok, zvíťazili 3:0. Vo finále sa stretli s už raz porazenou Galantou, s ktorou  počiatočný výsledok 0:2 dokázali obrátiť, vyhrali  5: 3 a takto futbalový turnaj dokončili ako neporazení. Celoštátneho finále v júni v Poprade sa zúčastnia ako krajskí majstri, aby si zmerali sily s ostatnými krajskými víťazmi.

Zoznam hráčov: Máté Szolgay, Pál Egri (K), Erik Bindics,  Gábor Magyarics, Ábris Ferdics, Áron Varga, Szabolcs Csóka, Zalán Polák, Zétény Végh, Norbert Vidovič, László Pálmay

Tréneri: Ákos Bugár, Richárd Pomichal