V našom meste bojovali najlepší

Publikované: 28. máj 2016 - 8:56
Tento týždeň od utorka do štvrtka sa v Mestskej športovej hale uskutočnilo celoštátne finále flórbalistov a flórbalistiek základných škôl.

V oboch kategóriách sa do finále dostalo 8 krajských víťazov, ktorí bojovali o body v dvoch štvorčlenných skupinách, potom sa konali zápasy o umiestnenia, semifinále, ako aj boj o medaily.

Turnaj flórbalistiek sa začal v utorok a skončil v stredu napoludnie, bohužiaľ, tím Dunajskej Stredy sa nedostal do víťaznej osmičky ani v jednej kategórii. Spomedzi dievčat sa do finále dostali žiačky základnej školy z Tvrdošína a Nemšovej. Vzájomný pomer síl bol po prvom polčase bol 1:1, dokonca to sprvu vyzeralo tak, že krajskí šampióni z Trenčína po vyrovnaní môžu ešte aj obrátiť výsledok. Mladé hráčky z Tvrdošína ale v šiestej minúte druhej dvanásťminútovky sa ujali vedenia, následne strelili súperkám, ktoré boli prinútené riskovať, štyri góly, a tak presvedčivo vyhrali 6:1 a stali sa šampiónmi Slovenska. Musíme dodať, že ich súperky predtým s istotou vyhrali každý zápas, takže víťazstvo Tvrdošína na základe výsledkov turnaja bolo vlastne prekvapením.

V boji o tretie miesto porazili Zvolenčanky Senicu, takže na slávnostnom odovzdávaní cien ony mohli prevziať bronzovú medailu od Miklósa Kálmána a hostí.

V stredu popoludní v športovej hale zahájili aj finálový turnaj chlapcov tej istej vekovej kategórie. Na oficiálnom otvorení turnaja Zoltán Horváth, zástupca primátora, privítal žiakov, zaželal im, aby sa po ukončení turnaja vrátili domov v zdraví a plní zážitkov, aby sa v našom meste cítili ako doma.

O zápasoch chlapcov Vás budeme informovať neskôr.