Zimná príprava 2018 v číslach

Publikované: 12. február 2018 - 15:31
V priebehu zimnej prípravy odohral DAC osem stretnutí, do ktorých zasiahlo celkovo 32 hráčov.

V nedeľu 18. februára 2018 odštartuje DAC jarnú časť najvyššej súťaže. Prvý ostrý duel v roku 2018 absolvujeme v Senici.

Zimnú prípravu sme zahájili 10. januára 2018 a zahŕňala aj osem stretnutí, z toho štyri v rámci sústredenia v Turecku, tri doma a jedno v Maďarsku.

Z ôsmych zápasov sme štyri vyhrali, jeden skončil nerozhodne a v troch sme ťahali za kratší koniec. Skóre je 14:9 z nášho pohľadu. Tréner Marco Rossi dal príležitosť celkovo 32 hráčom, z toho šiestim brankárom a dvadsiatim šiestim v poli: Macej, Száraz, Čorić, Gutič, Slávik, Jedlička (brankári) - Koštrna, Špiriak, Šatka, Záhumenský, Huk, Živkovič, Ljubičić, Simon Pambou, Davis, Kalmár, Pačinda, Divković, Almási, Kone, Blackman, Domonkos, Aluku, Bajić, Vida, Malec, Mervó, Malý, Čmelík, Acquah, Herc Černák (hráči v poli).

Osem hráčov nastúpilo v každom stretnutí (Macej, Živkovič, Davis, Kalmár, Divković, Blackman, Vida a Mervó), najviac minút odohral Davis (545). Na štrnástich našich góloch sa podieľalo deväť strelcov. Aj v zimnej príprave bol najproduktívnejším hráčom DAC-u Erik Pačinda (3 góly), okrem neho skórovali aj Malec, Vida, Mervó (po 2), Kone, DivkovićČernák, Davis a Herc (po 1).

Štyria súperi pôsobia v najvyššej súťaži, štyria v druhej lige a okrem bratislavského Interu boli všetci zo zahraničia.

Prehľad zimných prípravných stretnutí DAC-u pred štartom jarnej časti sezóny 2017/18:

17.1.2018: FC DAC 1904 - FK Inter Bratislava 5:0 (2:0)

Góly: 3. Pačinda, 44. Pačinda, 69. Vida (11 m), 73. Malec, 80. Malec

DAC, I. polčas: Macej - Koštrna (40. Špiriak), Šatka, Záhumenský - Živkovič, Ljubičić, Simon, Davis - Kalmár - Pačinda, Divković. II. polčas: Száraz (55. Macej) - Špiriak, Šatka (63. Almási), Kone - Blackman, Domonkos, Aluku, Bajić - Vida - Malec, Mervó

20.1.2018: FC DAC 1904 - SK Sigma Olomouc 1:2 (1:1)

Góly: 15. Vida - 45. Polom, 89. Yunis

DAC: Macej (56. Ćorić) - Blackman (46. Špiriak), Šatka, Záhumenský (62. Bajić) - Živkovič (62. Malý), Ljubičić (59. Domonkos), Kalmár (68. Almási), Davis (54. Koné) - Vida (46. Aluku) - Pačinda (54. Mervó), Divković (46. Malec)

24.1.2018: Gyirmót FC Győr - FC DAC 1904 2:1 (1:0)

Góly: 26. Horváth, 85. Stieber - 80. Koné

DAC, I. polčas: Macej - Špiriak, Ljubičić, Záhumenský - Živkovič, Kalmár, Simon, Davis - Vida - Divković, Malec. II. polčas: Macej (79. Gutič) - Blackman, Koné, Záhumenský (81. Bajić) - Zsivkovics (56. Čmelík), Ljubičić (66. Domonkos), Simon (66. Acquah), Davis (71. Malý) - Kalmár (73. Almási) - Pačinda, Mervó

29.1.2018: FC DAC 1904 - FC Helsingør 1:1 (0:1)

Góly: 69. Divković - 42. Douglas

DAC: Macej (66. Slávik) - Huk (58. Blackman), Šatka (67. Špiriak), Záhumenský (27. Koštrna) - Živković (67. Koné), Simon (46. Vida), Ljubičić (74. Domonkos), Davis (74. Mervó) - Kalmár (74. Herc) - Černák (46. Čmelík), Pačinda (58. Divković)

31.1.2018: FC DAC 1904 - FK Željezničar Sarajevo 3:2 (1:2)

Góly: 18. Černák, 61. Davis (11 m), 85. Mervó - 4. Žerić, 35. Ubiparip

DAC: Macej (46. Slávik) - Huk (75. Mervó), Šatka (68. Koné), Koštrna - Živković (46. Blackman), Kalmár (59. Domonkos), Ljubičić (46. Vida), Davis (68. Špiriak) - Herc (59. Simon) - Černák (46. Čmelík), Pačinda (59. Divković)

3.2.2018: FC DAC 1904 - FC Zbrojovka Brno 2:1 (2:1)

Góly: 23. Pačinda, 38. Herc - 27. Pilík

DAC: Macej (59. Jedlička) - Koštrna (46. Živković), Šatka (68. Mervó), Huk (59. Koné, 81. Šatka) - Blackman (59. Špiriak), Kalmár (59. Domonkos), Simon (46. Čmelík), Davis - Herc - Pačinda (59. Vida), Černák (59. Divković)

6.2.2018: FC Orenburg - FC DAC 1904 1:0 (1:0)

Gól: 34. Šatka (vlastný)

DAC: Macej (46. Slávik) - Huk (45.+ Špiriak), Šatka, Záhumenský - Živković (46. Koštrna), Ljubičić, Kalmár (58. Simon), Davis (58. Cesar) - Herc (58. Vida) - Divković (46. Čmelík, 71. Domonkos), Černák (63. Mervó)

10.2.2018: FC DAC 1904 - ZTE FC Zalaegerszeg 1:0 (0:0)

Gól: 90.+ Mervó

DAC: Macej - Koštrna, Huk, Záhumenský (46. Čmelík) - Živkovič (82. Blackman), Kalmár (61. Vida), Ljubičić, Davis - Herc (46. Simon) - Pačinda (71. Mervó), Černák (53. Divković)