Cenná remíza DAC-u v Podbrezovej

Publikované: 26. február 2024 - 9:31
Celý priebeh stretnutia zodpovedal dôležitosti zápasu z hľadiska zaistenia si účasti v hornej polovici tabuľky. Na oboch stranách bola prvoradá obrana, šancí bolo aj z toho dôvodu pomenej a deľba bodov spravodlivá.

Po úspešne zvládnutom krajskom derby spravil náš tréner Xisco Muñoz v základnej zostave len jednu zmenu, aj to nútenú. Pre karty z nej vypadol Trusa a namiesto neho sa v úvodnej jedenástke objavil Dolček. Vážnosť zápasu bolo cítiť od úvodných minút. Oba tímy vychádzali po celý polčas z mimoriadne zabezpečených defenzív. Na prvú vážnejšiu príležitosť sme si preto museli počkať dlhšie. V úvode zaujal jedine Dolčekov pas na uvoľneného Jürgensa. Jemu však v dobrej pozícii nesadla lopta na kopačku. Hra aj po tejto akcii pokračovala prevažne medzi pokutovými územiami. Obrovskej príležitosti na gól sme boli svedkami v 36. minúte, v ktorej sme po centri Baja nepostrážili Assinora v šestnástke. Lopta doletela len tesne vedľa pravej žrde. V 43. minúte sme zahrali roh podľa presne nacvičeného signálu a výsledkom bolo zakončenie Andzouanu z väčšej diaľky do pripravených Rehákových rukavíc. To bolo pre prvý polčas všetko. Bezgólová remíza bola spravodlivým rezultátom po hre medzi šestnástkami s minimom šancí. Domáci dominovali na lopte, ale ďaleko od našej bránky.

Náš tréner spravil v prestávke dve zmeny v základnej jedenástke a tým dal jasne najavo, že mu aktuálny priebeh duelu nevyhovoval. V šatni zostali Koné aj Dolček a dôveru dostali Barišić s Yapim. V päťdesiatej minúte sa mladý Vitális nebojácne rozhodol vziať zodpovednosť na seba. Aj popri troch brániacich Podbrezovčanoch si našiel streleckú príležitosť, z ktorej poslal loptu len tesnulinko vedľa pravej žrde. Rozruch pred bránkou súpera nastal aj po hodine hry, kedy od Yapiho smerovala dobrá lopta na Jürgensa. Ten však bol v poslednej chvíli odzbrojený. V 65. minúte vypálil asi z dvadsiatich metrov Kováčik. Nejednalo sa o zlý pokus, ale medzi tri žrde sa nezmestil. V 74. minúte najprv Andzouana predviedol dobrý výpad na pravej strane ihriska a aj keď po prihrávke Jürgens nedokázal zakončiť, tak sme si loptu podržali. Výsledkom bola Dimunova strela asi z dvadsiatich metrov, ktorej chýbalo málo, aby skončila v priestore troch žrdí. V 77. minúte tvrdo vypálil Andzouana, ale do rúk dobre postaveného Reháka. O ďalšie dve minúty sme sa potešili návratu Gavrića po zranení. Veríme, že od neho uvidíme veľa svetlých momentov. V 87. minúte nám domáci poriadne zavarili. Kováčik v šestnástke šikovne vysunul Galčíka a len Popovićova pohotová reakcia spôsobila, že ho vo výrazne zmenšenom streleckom uhle vychytal. O výsledok sme sa báli aj pri poslednej akcii v zápase, pri ktorej utrpel zranenie brankár Popović, museli mu zašívať hlavu.

Šiestou remízou v ročníku sme si udržali 4. miesto a opäť sa o kúsok priblížili k účasti v skupine o titul. Po Podbrezovej sa prvýkrát v roku predstavíme v pohárovom zápase. V štvrťfinále Slovnaft Cupu nás v stredu 25. februára o 17:30 čaká súboj v MOL Aréne proti Ružomberku. Aj v Niké lige sa najbližšie predstavíme doma, keď v sobotu privítame Žilinu.

Xisco Muñoz, DAC: „Prišli sme s tým, že sme vedeli, ako hrajú domáci. Chcem pogratulovať trénerovi Podbrezovej za taktiku, akú na nás pripravil. Vieme, aké silné stránky má náš súper, v akej intenzite hrá a ako vyhráva zápasy. Tri roky hrá pod jedným trénerom a vďaka tomu majú hráči veľa vecí veľmi dobre nacvičených. Vedeli sme, že sa musíme zlepšiť po prvom polčase. Čo sa týka výsledku, tak som šťastný za remízu. Prvý polčas nebol podľa našich predstáv. Vieme hrať lepšie, ale rozumiem, že hráči sú teraz pod tlakom. Liga je však zaujímavá, je v nej napätie a posledné kolo má rozhodnúť o postupujúcich do TOP6. My sme však DAC a vieme, aké očakávania musíme splniť. Som spokojný, že hráči podo mnou odohrali siedmy zápas a inkasovali sme dokopy len tri góly. Zároveň sme päťkrát udržali čisté konto. Za to som spokojný a gratulujem hráčom. Myslím si, ľudia, ktorí pozerali zápas, videli kvalitný futbal.“
Roman Skuhravý, Podbrezová: „Ďakujem trénerovi za kompliment. Pre nás to bol vážny zápas. Bola to pre nás skúška, hoci máme dve pokusy na to, aby sme sa našou spoločnou prácou dostali do cieľa, ktorý máme stanovený. Súhlasím zároveň s trénerom, že liga je zaujímavá a som za to rád. Veľa ukáže o mne, tíme aj klube. Čo sa týka zápasu, tak žiadny nehodnotím podľa výsledku. Dnes sme však my boli tí, ktorí chceli dať gól a chceli sa presadiť cez pevnú obranu Dunajskej Stredy. Dostali sme sa však do fázy, kedy v útoku nie sme dostatočne efektívni. Mohli sme dosiahnuť viac v prvom polčase, v ktorom sme boli aktívnejší a rovnako aj v závere zápasu. Vtedy som dal šancu Galčíkovi, ktorého by som zraneného nikdy nepostavil na ihrisko, ale on má čuch na takéto situácie. Tieto stretnutia sú pre nás skúškou a som rád, že môžem byť súčasťou tejto skúšky.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Podbrezová - DAC kliknite SEM!!!

FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 0:0