Nachádzate sa tu

Vzdelávanie

Brumiarc na Vámbéryho

01.02.2018

Kniha Rajkovicsa Pétera, šéfredaktora nášho portálu a Dunajskostredského hlásnika, vydaná po maďarsky - „Brumiarc és a církusz“, bola v piatok predpoludním predstavená na ZŠ Vámbéryho Ármina.

Americký profesor na SOŠ

25.01.2018

Žiakom dunajskostredskej SOŠ na ulici Szabóa Gyulu 21 sa znova vyskytla skvelá príležitosť stretnúť sa v rámci mimoriadnej hodiny angličtiny s „native speaker“ lektorom jazyka.

Keď úsmev lieči

21.12.2017

Presvedčili nás o tom sestrička Veselá a doktor Špenát. Prišli do našej školy, aby nám predviedli, ako vyzerá práca Klaundoktora.

Stretnutie s deťmi s postihnutím

08.12.2017

Žiaci dunajskostredskej SOŠ rozvoja vidieka a Športového gymnázia udržujú dobré vzťahy s miestnou organizáciou Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím. Zvyknú spolu organizovať klubové popoludnia, každoročne ich pozývajú pri príležitosti svetového...

Získal Pamätný list svätého Gorazda

24.11.2017

Adriánovi Untermayerovi, žiakovi štvrtého ročníka dunajskostredskej Strednej odbornej školy, Gyulu Szabóa 21, dňa 24. novembra v aule Ekonomickej univerzity v Bratislave udelili Pamätný list svätého Gorazda za získanie zlatej medaily v mŕtvom ťahu na...

Literárna-historická exkurzia na zdravotníckej škole

17.09.2017

Je už tradíciou, že študenti Strednej zdravotníckej školy v Dunajskej Strede hneď po začiatku školského roka vyrazia na literárnu-historickú exkurziu. Ani tento rok to nebolo inak. 14. septembra ráno s nadšením im vlastným nasadli do autobusov.

Zdravotníci dohliadali na ich zdravie

30.08.2017

V tomto roku sa v Gabčíkove uskutočnil 26. augusta tretí ročník bežeckých pretekov. Vedúci miestneho bežeckého klubu, Király Mátyás, môže hrdo povedať, že súťaž už prerástla hranice malého mestečka, dokonca aj hranice republiky, veď sa na nej zúčastnili aj...

Stovežatá

04.07.2017

Koncom júna bola II. CR/B Strednej odbornej školy rozvoja vidieka na dvojdňovej návšteve Prahy, ktorá sa ľudovo nazýva „stovežatá“.

Prááááázdniny!!!

03.07.2017

V piatok sa v našom meste uskutočnilo slávnostné ukončenie školského roka – deti sa na dva mesiace rozlúčili so svojimi školami. Letné prázdniny sa môžu začať!

Aj chodby dostali meno

12.06.2017

Pri príležitosti 110. výročia narodenia Szabóa Gyulu sa vo štvrtok popoludní konalo v škole pomenovanej po ňom jedno nezvyčajné podujatie

Stránky