Nachádzate sa tu

Správy

Ružová záhrada sa rozrastá

15.11.2017

Prvé zakopnutie motyky bolo minulú jeseň, v tomto roku sa sad ruží v Ružovom háji odovzdal verejnosti. Ale jeho skrášľovanie tým neskončilo.

Obyvatelia rozhodovali o zriadení svetelnej signalizácie

08.11.2017

Predchádzajúce číslo Dunajskostredského Hlásnika obsahovalo leták s otázkou Mestského úradu, či by obyvatelia podporili myšlienku, že by sa na priechode pre chodcov oproti pošte zriadila svetelná signalizácia. Primátora mesta, Zoltána Hájosa, sme sa opýtali...

Úcta k starším

27.10.2017

V rámci mesiaca úcty k starším sa vo štvrtok konalo stretnutie s členmi mestského klubu dôchodcov.

Kaufland v Dunajskej Strede prejde ďalšou zmenou

25.10.2017

Spoločnosť Kaufland sa neustále snaží o zabezpečovanie čo najvyšších štandardov pre svojich zákazníkov. Aj z tohto dôvodu sa rozhodla pre dodatočnú modernizáciu svojej predajne v meste Dunajská Streda. Aj keď už raz inováciami prešla, až teraz zaistí pre...

Blahoželali jubilantom

20.10.2017

Ako každý rok, v mestskom klube dôchodcov sa aj tentokrát konala oslava jubilantov, ktorí sa dožili okrúhlych narodenín medzi 60 a 85 rokov veku.

Žltý kaštieľ bude vynovený

16.10.2017

Impozantná budova Žitnoostrovského múzea, ktorá je jednou z najvýznamnejších pamiatok mesta Dunajská Streda, sa bude opravovať – dozvedeli sme sa od riaditeľa múzea, dr. Zsigmonda Tibora.

Kamióny vyúčené z centra Dunajskej Stredy

13.10.2017

Pri rozhodovaní o vylúčení kamiónov z centra vedenie mesta sledovalo cieľ odbremeniť centrum Dunajskej Stredy od dopravy. Zákaz vjazdu platí pre nákladné motorové vozidlá nad 12 ton od 1. októbra 2017.

Bežali, aby pomohli

10.10.2017

V rámci druhého ročníka MAX Run, bežeckej charitatívnej súťaže obchodného centra MAX, bežali účastníci v prospech 16 ročného Zsolta.

Potravinový balíček

25.09.2017

Dobrovoľníci katolíckej charity v spolupráci s príslušnými samosprávami v okrese budú už tretí raz rozdeľovať potravinové balíčky odkázaným občanom.

Obnovená recepcia v nemocnici

13.09.2017

Nemocnica Svet zdravia Dunajská Streda predstavila nový koncept recepcie, ktorá má slúžiť pacientom a návštevníkom nemocnice ako miesto prvého kontaktu. Rozsahom poskytovaných informačných služieb pripomína hotelovú recepciu.

Beh na pamiatku grófa Jánosa Esterházyho

12.09.2017

V pondelok ráno privítalo vedenie mesta – primátor mesta Hájos Zoltán a Horváth Zoltán a A. Szabó László viceprimátori – skupinu bežcov na Hlavnej ulici v Dunajskej Strede pri pamätníku Esterházyho.

Stránky