Nachádzate sa tu

Pre verejnosť

Daruj krv!

18.05.2017

V nedeľu medzi 8. a 12. hodinou budú môcť v Spoločenskom dome v Malom Blahove darcovia darovať krv, akciu organizuje Občianske združenie Malé Blahovo spoločne s národnou transfúznou službou a Slovenským červeným krížom.

Splatiť nedoplatky bez exekúcie

12.05.2017

Veľkým problémom pre samosprávu v Dunajskej Strede je vymáhanie pohľadávok. Nedoplatok na poplatku za komunálny odpad presahuje 1 milión eur, iba v minulom roku sa zvýšil o 200 tisíc eur.

Dve uzávierky cesty

11.05.2017

V meste treba v nasledujúcich týždňoch rátať s dvoma uzávierkami ciest. Po otvorení plánovaného úseku by sa premávka nákladných áut cez mesto mala výrazne znížiť.

Piatkový program Dní sv. Juraja

28.04.2017

Dnes oslavuje Dunajská Streda sviatok svojho zakladateľa, sv. Juraja nasledovnými programami. Pred Mestským kultúrnym strediskom Benedeka Csaplára čaká návštevníkov aj Mundus – festival vína.

Potrebná je zmena na úrovni ministerstva

25.04.2017

Vo viacerých mestských častiach sa občania v uplynulom období potýkali s problémom zriedkavejšieho vyprázdňovania zberných nádob separovaného odpadu. V súvislosti s touto témou sme sa porozprávali s primátorom mesta, Zoltánom Hájosom.

Do práce na bicykli!

16.04.2017

Dunajská Streda sa do celoslovenskej súťaže so 7 družstvami. Cieľom súťaže je upriamiť pozornosť na zdravšie, športovejšie možnosti dopravy.

Stránky