Nachádzate sa tu

Správy

V meste sa zrenovuje ďalší park

09.10.2018

Na sídlisku II, medzi ulicou Lőrincza Gyulu a Námestím SNP sa nedávno začali práce, čoskoro bude dávno nevyužívané škvárové športové ihrisko a detské ihrisko a jeho okolie zrenovované.

Za Tiborka bežalo viac ako 400 bežcov

02.10.2018

ZOC MAX v Dunajskej Strede zorganizovalo v spolupráci s žitnoostrovským Marathon Club a Slovenským červeným krížom už tretí raz nedeľné bežecké dopoludnie MAX Run, z príjmu ktorého každoročne podporia jedného ťažko chorého mladého človeka. V tomto roku sa...

Trnavská župa chce viac kultúry

28.09.2018

Rigó Konrád, štátny tajomník ministerstva kultúry a župan Jozef Viskupič, v utorok spoločne otvorili odborné fórum o kultúrnom živote Trnavskej župy v Západoslovenskom múzeu. Predstavitelia regionálnej kultúry viacerí reprezentovali menšinu.

Dunajská Streda darovala Beregovu bezpečnostné kamery

21.09.2018

V rámci tlačovej besedy odovzdal primátor mesta, JUDr. Hájos Zoltán a viceprimátor A. Szabó László primátorovi ukrajinského partnerského mesta Beregovo, Babjákovi Zoltánovi, tie bezpečnostné kamery, ktoré v rámci pomoci mestskí poslanci jednomyseľne schválili.

Privítali novorodencov

14.09.2018

V sobášnej sieni mestskej radnice sa 14. septembra konalo historicky prvé slávnostné privítanie novorodencov narodených v prvých troch mesiacoch roku 2018.

Spomienka na obete rómskeho holokaustu

20.08.2018

2. augusta, na Medzinárodný deň rómskeho holokaustu, aj v Dunajskej Strede prišlo mnoho ľudí vzdať hold obetiam počas spomienkového aktu pri pamätníku na Rybnom trhu, ktorý zorganizoval Romologický inštitút.

Do septembra zmodernizujú školské športoviská

20.07.2018

Začiatkom leta zahájili rekonštrukciu športových ihrísk základných škôl. Po ukončení školského roka zhotoviteľ odstránil škváru z bežeckých dráh. Komplexná revitalizácia ihrísk sa uskutoční postupne, v prvej etape zrenovujú bežecké dráhy. Výstavba bude...

Prebieha rekonštrukcia domu smútku na mestskom cintoríne

18.07.2018

Prestavba budovy domu smútku na cintoríne na Malodvorníckej ceste za takmer 480 tisíc eur je financovaná z rozpočtu mesta. Rekonštrukcia sa začala v prvých dňoch júla a dokončená bude koncom leta. Počas prác sa smútočné obrady konajú v stane pred budovou.

Stránky