Nachádzate sa tu

Kultúra

Letný kultúrny program už dostáva obrysy

25.06.2020

Vypredaným programom – síce v súčasnosti to znamená sedenie na každom druhom mieste – kultúrny život v Mestskom kultúrnom stredisku Benedeka Csaplára ožil. Čo môžeme očakávať v najbližšej budúcnosti? - pýtali sme sa riaditeľky centra Tímey Takács.

Trnavská župa poskytne prvú pomoc kultúre

19.06.2020

Nezávislá kultúra je jednou z oblastí najviac zasiahnutých koronakrízou. Trnavská župa preto pripravila „záchranný balík“ na podporu slobodných výtvarných a divadelných umelcov, subjektov nezriaďovanej kultúry a malých knižných vydavateľstiev.

Keď chceš, tak to zvládneš

14.06.2020

Po obmedzeniach kvôli pandémii sa život v Žitnoostrovskom múzeu znova začal osobitou vernisážou výstavy maliara Jozefa Ďuračku pod názvom Paralelity, ktorej sme sa zúčastnili aj my.

Rockfest: Vyčkáme, ale veríme v uskutočnenie

04.05.2020

V súčasnej situácii sa masové podujatia nemôžu organizovať. Ale krajina – dúfajúc – sa krok za krokom začína vracať do podobného života ako bol predtým. Pýtali sme sa organizátorov Rockfestu, ako vidia možnosť jeho usporiadania plánovaného na august.

Ani „Fröccsfest” tento rok nebude

28.04.2020

Organizátori „Fröccsfest”-u (festival streku -voľný preklad) nám do redakcie dodali správu, v ktorej oznamujú, že ani tento úspešný festival sa pre situáciu spôsobenú nákazou neuskutoční. Správu uverejňujeme v plnom znení.

Tiché Dni hudby

22.04.2020

Keďže nečakané obmedzenia v súvislosti s pandémiou zasiahli aj Váš veľkolepý program, prosím, odpovedzte na niekoľko otázok, aby sme mohli informovať čitateľov.

Aj v tomto roku čarovali Pastelky

20.04.2020

Výtvarná súťaž Žitnoostrovské pastelky oslavovala v minulom roku dvadsaťročné jubileum. V tomto roku sa žiaľ vo svete veľa vecí zmenilo, aktuálny ročník samotnej súťaže sa však i napriek tomu pomaly dostáva do finále. Riaditeľka Žitnoostrovského osvetového...

Výstavy sa zatiaľ rodia v digitálnom priestore

16.04.2020

Nákaza zapríčinená koronavísom značne ovplyvnila náš každodenný život. Závažnosť situácie, obmedzenie pohybu zasiahlo aj kultúrne inštitúcie, veď návštevníkov v tomto období prijímať nemôžu. Ako sa pokúšajú vyhovieť výzvam? Aké možnosti nachádzajú v...

Verím v renesanciu kníh a čítania

27.03.2020

Sú ľudia, ktorí sa v súčasnej mimoriadnej situácii snažia zmierniť napätie všedných dní. Dnes spolu so Žitnoostrovskou knižnicou v Dunajskej Strede zrealizujeme malú virtuálnu prechádzku, keď že situácia je taká, že návšteva knižnice nie je možná.

Iný Zanzibar

13.03.2020

V piatok 6. III. 2020 prišiel na Žitný ostrov studený front a výdatný dážď. Lenže v GALLERY NOVA v Dunajskej Strede bolo teplo a slnečno. Práve sa otvárala výstava úspešného fotografa EDMUNDA ÖRZSIKA Zanzibar trochu inak.

Čítanie ožilo v kresbách

07.03.2020

Žitnoostrovská knižnica v Dunajskej Strede po prvý krát vyhlásila súťaž v kreslení, vyhodnotenie ktorej prebehlo v piatok v dopoludňajších hodinách v čitárni knižnice.

Mládež spieva

06.03.2020

Dňa 3 marca. 2020 sa uskutočnila krajská prehliadka speváckych zborov Trnavského kraja v MsKS B. Csaplára v Dunajskej Strede pod názvom MLÁDEŽ SPEVA. Na pódiu sa vystriedalo takmer 170 účastníkov. A to Hlohovčatá z Hlohovca, Detský spevácky zbor pri ZŠ...

Hor sa do čítania!

04.03.2020

Hoci sme už v polovici týždňa a už prebehlo viacero programov, Žitnoostrovská knižnica v Dunajskej Strede pri príležitosti Týždňa slovenských knižníc a knihovníkov 2020 naďalej srdečne očakáva všetkých ľudí túžiacich po čítaní.

Stránky