Nachádzate sa tu

Kultúra

Minivýstava v knižnici

11.07.2020

V piatok hodnotili v Žitnoostrovskej knižnici v Dunajskej Strede tie dve súťaže, ktoré vypísali počas karantény.

Umenie je zosobnením talentu a viery

11.07.2020

Vo štvrtok po dvadsiaty tretí krát na vernisáži výstavy s názvom Výtvarné spektrum oceňovali vybrané práce amatérskych umelcov Trnavského samosprávneho kraja a okresu Dunajská Streda.

Dunajskostredská hudba na nádvorí na novom mieste

08.07.2020

Dunajskostredská hudba na nádvorí „vyrástla” - XI. ročník sa preto z nádvoria radnice, ktoré jej dalo meno, sa presťahuje na námestie pred Mestským kultúrnym centrom Benedeka Csaplára. V tomto roku milovníkom hudby ponúka v rámci programu organizovanom...

Letný kultúrny program už dostáva obrysy

25.06.2020

Vypredaným programom – síce v súčasnosti to znamená sedenie na každom druhom mieste – kultúrny život v Mestskom kultúrnom stredisku Benedeka Csaplára ožil. Čo môžeme očakávať v najbližšej budúcnosti? - pýtali sme sa riaditeľky centra Tímey Takács.

Trnavská župa poskytne prvú pomoc kultúre

19.06.2020

Nezávislá kultúra je jednou z oblastí najviac zasiahnutých koronakrízou. Trnavská župa preto pripravila „záchranný balík“ na podporu slobodných výtvarných a divadelných umelcov, subjektov nezriaďovanej kultúry a malých knižných vydavateľstiev.

Keď chceš, tak to zvládneš

14.06.2020

Po obmedzeniach kvôli pandémii sa život v Žitnoostrovskom múzeu znova začal osobitou vernisážou výstavy maliara Jozefa Ďuračku pod názvom Paralelity, ktorej sme sa zúčastnili aj my.

Rockfest: Vyčkáme, ale veríme v uskutočnenie

04.05.2020

V súčasnej situácii sa masové podujatia nemôžu organizovať. Ale krajina – dúfajúc – sa krok za krokom začína vracať do podobného života ako bol predtým. Pýtali sme sa organizátorov Rockfestu, ako vidia možnosť jeho usporiadania plánovaného na august.

Ani „Fröccsfest” tento rok nebude

28.04.2020

Organizátori „Fröccsfest”-u (festival streku -voľný preklad) nám do redakcie dodali správu, v ktorej oznamujú, že ani tento úspešný festival sa pre situáciu spôsobenú nákazou neuskutoční. Správu uverejňujeme v plnom znení.

Tiché Dni hudby

22.04.2020

Keďže nečakané obmedzenia v súvislosti s pandémiou zasiahli aj Váš veľkolepý program, prosím, odpovedzte na niekoľko otázok, aby sme mohli informovať čitateľov.

Aj v tomto roku čarovali Pastelky

20.04.2020

Výtvarná súťaž Žitnoostrovské pastelky oslavovala v minulom roku dvadsaťročné jubileum. V tomto roku sa žiaľ vo svete veľa vecí zmenilo, aktuálny ročník samotnej súťaže sa však i napriek tomu pomaly dostáva do finále. Riaditeľka Žitnoostrovského osvetového...

Výstavy sa zatiaľ rodia v digitálnom priestore

16.04.2020

Nákaza zapríčinená koronavísom značne ovplyvnila náš každodenný život. Závažnosť situácie, obmedzenie pohybu zasiahlo aj kultúrne inštitúcie, veď návštevníkov v tomto období prijímať nemôžu. Ako sa pokúšajú vyhovieť výzvam? Aké možnosti nachádzajú v...

Stránky