Nachádzate sa tu

Farebné

Minister životného prostredia navštívil Trnavský kraj

08.07.2020

V minulý piatok 3. júla 2020 prijal pozvanie trnavského župana Jozefa Viskupiča minister životného prostredia Ján Budaj. Po úvodnom prijatí v Úrade TTSK spoločne navštívili nelegálnu skládku odpadu v Hlohovci Vlčie hory a areál Niklovej huty v Seredi so...

Až dve tretiny úrazov sa ľuďom stanú doma

07.07.2020

Až dve tretiny úrazov sa stanú ľuďom doma. Oproti iným ročným obdobiam ich v lete nie je viac. Tvrdí to primár interného oddelenia nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL a zároveň všeobecný lekár Martin Magera.

Na Facebook dorazil Tmavý režim

07.07.2020

Po lite verzii Facebooku, ktorá má Dark Mode (Tmavý režim) už od februára, prišla možnosť nastaviť si prostredie do tmavých farieb aj na klasickú verziu.

Ako sa správať na kúpalisku?

06.07.2020

Za horúceho leta radi odpočívame na kúpalisku. Vláda Slovenskej republiky od polovice júna povolila otvorenie kúpalísk, väčšina z nich s radosťou očakáva návštevníkov. Stojí však za to prijať pár dobrých rád.

Ako sa stravovať počas leta?

02.07.2020

Stravovanie v horúcich mesiacoch má určité osobitosti vyplývajúce zo špecifík leta. Vplyvom vyššej teploty vzduchu a nižšej vlhkosti je ľudský organizmus viacej preťažený, preto treba brať väčší ohľad na správny výber potravín a tekutín.

Sebestačnosť krajiny v potravinách nie je prázdnym pojmom

23.06.2020

Sebestačnosť krajiny v potravinách nie je len prázdnym pojmom. Uviedol to v pondelok na diskusnom podujatí portálu euractiv.sk na tému "Slovenské poľnohospodárstvo a potravinárstvo po koronakríze" minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ján...

Jednoduchý trik, ktorý ťa zbaví reklám na YouTube

13.06.2020

Prednedávnom sa totiž na fóre Reddit objavil užitočný „lifehack“ od jedného používateľa, ktorý odhalil, ako sa dá reklám v YouTube videách zbaviť. Stačí pritom upraviť URL adresu a otravné reklamy rázom zmiznú z každého videa.

Stránky