DAC Dunajská Streda porazil Spartak Trnavu 2:1

Publikované: 19. február 2024 - 9:30
Žlto-modrí vďaka výhre v derby sa vyšvihli na 4. miesto a nielen skupina o titul sa im priblížila, ale aj ich dnešný súper na rozdiel bodu.

Oproti prvému jarnému kolu spravil náš tréner v základnej zostave len jednu zmenu. Dolček tentokrát začal na lavičke a jeho miesto zaujala naša nová posila Koné. Do krajského derby sme vstúpili aktívnejšie. Dostali sme sa aj k strele, ale Trusovi pri nej chýbala väčšia razancia. Obrovskú šancu streliť vedúci gól sme mali v 16. minúte. Jürgens parádnym centrom našiel v šestnástke Trusu, ktorý len pohladil loptu a výsledkom bolo nastrelenie konštrukcie súperovej bránky. Chýbalo skutočne málo. V 28. minúte sme mali dvojnásobné šťastie. Azangova strela len tesne minula našu bránku a zároveň Ďurišovi chýbal asi krok k tomu, aby ju doklepol. Naša odpoveď prišla o dve minúty, no Dimunove zakončenie sa medzi tri žrde nezmestilo. Polčas spel pomaly do bezgólovej remízy a práve v tej chvíli sa obrana Trnavy dopustila trestuhodnej chyby. Po centri od Gruszkowskeho nechala v 42. minúte hneď dvoch našich hráčov absolútne voľných pred bránkou. Kone zaluftoval, ale zastúpil ho a všetko vyriešil Ramadan – 0:1. Domáci sa však gólom nenechali rozhodiť. Bukata v predĺžení parádne načapoval loptu na Ďurišovu hlavu, ten ju umiestnil k žrdi, kde však famóznym zákrokom zasiahol Popović. Vďaka tomu sme do kabín zišli vo výbornej nálade. V krajskom derby sme viedli 1:0.

Do druhého dejstva sa domáci pustili so striedaním a hlavne so snahou čo najskôr upraviť stav stretnutia. Už v 47. minúte musel Dimun predviesť výborný obranný zákrok a o štyri minúty na to Ďuriš v šestnástke hľadal lepšie postaveného Daniela. Chýbalo mu málo k dorážke. V šesťdesiatej minúte sme mohli ísť do dvojgólového vedenia. Vitális z nášho prvého rohu v stretnutí výborne našiel nabiehajúceho Kacharabu na bližšej žrdi. Jeho hlavička doletela len tesne nad. V 71. minúte sa Ofori z ostrého uhla snažil vymiesť Popovićove pavučiny, ale náš gólman sa nenechal nachytať. Poriadne sme tŕpli v osemdesiatej minúte, kedy Bernát pri štandardke našiel v šestnástke nabiehajúceho Ďuriša. Jeho hlavička skončila tesne nad. O minútu sme sa už „neubránili“. Po dlhom nákope od Takáča sa Kacharaba nedohodol s Popovićom, vďaka tomu Ďuriš dostal loptu cez Popovićove nohy a následne ju už pohodlne poslal do bránky. Tu nás zachránil VAR a odhalený ofsajd. Domácich neuznaný gól rozhodil a to sme patrične využili. Herc vysunul do šestnástky Andzouanu, ktorý už vedel, čo má s loptou robiť – 0:2. Spartak sa nevzdal ani po druhom góle a odmenou mu bol kontaktný zásah v piatej nadstavenej minúte. Center Daniela sme nešťastne zrazili priamo na Mikovičove kopačky a ten poriadne prudkým pokusom vymietol naše pavučiny. Popovićovi nedal najmenší nárok na zákrok – 1:2. Zostali posledné dve minúty, ktoré sme si už postrážili, a tak už nič nebránilo trojbodovému zápisu.

Vďaka desiatemu víťazstvu v sezóne sme sa vyšvihli na 4. miesto a na dnešného súpera nachádzajúceho sa na 3. priečke strácame len bod. Ďakujeme ešte raz všetkým 156 fanúšikov, že nás prišli povzbudiť vo veľmi dôležitom stretnutí. Po krajskom derby v Trnave aj najbližšie vycestujeme na pôdu súpera. O týždeň 25. februára o 17:30 sa predstavíme v Podbrezovej.

Xisco Muňoz, DAC: „O zápase môžem povedať, že bol výborný pre oba tímy. My sme na prvý polčas pripravili taktiku, ktorú sme pri reakcii na súpera v druhom polčase zmenili. Tí, čo pozerali zápas v televízii, si ho museli užiť, lebo videli dva kvalitné tímy, ktoré chceli vyhrať. Vytvárali si šance a už išlo iba o ich využitie. Nám sa to podarilo dvakrát a vďaka tomu sme vyhrali. Bol to intenzívny zápas, ktorý bol v rámci ligy nadpriemerný. Gratulujem domácim, aj keď mi je jasné, že sú nešťastní z prehry. Pre nás však bola výzva, aby sme si s nimi poradili. Zápas som si dnes naozaj užil a gratulujem k nemu mojim hráčom.“
Michal Gašparík, Trnava: „Súhlasím s trénerom s tým, že zápas bol kvalitný. Stretli sa dva dobré tímy, obe chceli hrať na víťazstvo a hrali v intenzite. Prvých 15 minút z našej strany nebolo ideálnych, ale postupne sme sa dostali do duelu. V nevhodnom čase sme inkasovali, vtedy sme prehrali súboj a potom je už ťažké sa dostať cez výborne brániacu Dunajskú Stredu. V prvom polčase sme mali šance a v druhom musím napriek výsledku pochváliť hráčov, lebo dokázali zatlačiť súpera. Gól sme potrebovali streliť skôr. Ten aj prišiel, ale odvolali ho a zároveň sme hneď inkasovali. V druhom polčase nemám hráčom čo vytknúť. Reagovali sme aj na ´5-obrancovú´ taktiku súpera, šli sme do vabanku, kdežto Dunajská Streda bola pri brejkoch kvalitná. Zápas bol dobrý, ale výsledok krutý. Je to o efektivite a my sme takto prehrali druhýkrát.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Trnava - DAC kliknite SEM!!!

FC SPARTAK TRNAVA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 1:2 (0:1)