Hodnotenie trénerov: FC DAC 1904 - FK Željezničar Sarajevo (3:2)

Publikované: 1. február 2018 - 14:31
Včerajšie prípravné stretnutie DAC-Željezničar (3:2) hodnotia tréneri oboch tímov Marco Rossi a Admir Adžem.

Marco Rossi, DAC: „Začali sme veľmi zle, v prvých desiatich minútach akoby sme sa zľakli súpera. Naozaj neviem prečo. Po desiatich minútach však mužstvo nabralo viac sebavedomia, výkonom išlo postupne hore. Ukázali sme niekoľko skutočne pekných útočných akcií, žiaľ, opäť sme mali problém s koncovkou. V úvodných desiatich minútach sme Bosniakov pustili do dvoch gólových príležitostí, z ktorých jednu aj využili. Neskôr premenili aj svoju tretiu šancu, z troch možností teda dvakrát skórovali. My sme na dosiahnutie troch gólov potrebovali šesť-sedem šancí. V tomto sa musíme jednoznačne zlepšiť, ale už sme boli efektívnejší ako v predchádzajúcom stretnutí proti Helsingøru. Naďalej pracujeme na zlepšení našej útočnej aj obrannej hry a myslím si, že ideme správnym smerom.“

Admir Adžem, Željezničar: „Bol to zápas v dobrom tempe, obe mužstvá sa snažili hrať futbal. Pre nás dopadli polčasy úplne odlišne. V tom prvom sme hrali proti kvalitnému súperovi dobre, nechýbalo tomu tempo. Náš výkon po prestávke bol však katastrofálny. Celkovo, výsledok pre nás nie je dôležitý, oveľa dôležitejšie je, že druhý polčas nás vôbec neuspokojil.”