Matej Trusa: Gól by som vymenil za víťazstvo

Publikované: 14. august 2023 - 13:22
„Veľmi si vážim môj prvý ligový gól za DAC, bol by však oveľa krajší, keby mal trojbodovú hodnotu.“ Matej Trusa po sobotňajšom zápase 3. kola Niké ligy Ružomberok-DAC (1:1).

„Remíza sa nám máli. Rozhodujúcim momentom zápasu bolo autové vhadzovanie v poslednej minúte prvého polčasu, ktoré skončilo zbytočným gólom. Toto sa nám nemôže stávať, súpera sme okrem toho v podstate do ničoho nepustili. Nebyť tej situácie, vyhrali by sme a odchádzame domov spokojní. Aj proti Dila Gori sme dostali veľmi podobný gól, z čoho by sme sa mali poučiť. Snáď sa to už nikdy nezopakuje. Inkasovaný gól na konci prvého polčasu nás zamrzel, tréner nebol spokojný, ale ani my. Snažili sme sa to napraviť v druhom dejstve, ale bolo to o niečo ťažšie, pretože domáci sa zatiahli. Napriek tomu sme sa dokázali dostávať pred ich bránku, aj sme vyrovnali, ale chceli sme získať tri body. Boli na to príležitosti, mrzí ma nepremenená hlavička po centri Pinta, mohol by to byť krásny večer s našimi skvelými fanúšikmi. Musíme sa hlavne zameriavať na seba a neriešiť ako hrá súper. Herná dominancia a prevaha na ihrisku nestačí, potrebujeme dobývať bránu s väčším počtom striel a byť ešte nebezpečnejší,“ povedal po včerajšom stretnutí Ružomberok-DAC (1:1) Matej Trusa, ktorý v 74. minúte vyrovnával hlavou po centri Yhoana Andzouanu.

Pre 22-ročného útočníka to bol prvý gól v aktuálnom ročníku Niké ligy, stal sa 190. strelcom DAC-u v najvyššej súťaži. „Veľmi si vážim môj presný zásah, ale zároveň som sklamaný. Bol by oveľa krajší, keby mal trojbodovú hodnotu. Vymenil by som ho za víťazstvo. Prvý ligový gól vo farbách DAC-u venujem rodine a hlavne synovi mojej sestry, malému Riškovi, ktorý má krstiny túto nedeľu a ja budem jeho krstným otcom,“ doplnil Matej Trusa, ktorý má po včerajšku za menom celkovo 64 štartov a 14 gólov v našej najvyššej súťaži.