Môj NAJ gól za DAC: Kristopher Vida

Publikované: 10. máj 2020 - 10:22
Pre kráľa strelcov DAC-u z posledných dvoch sezón je najkrajšou spomienkou gól pri jesennom víťazstve 5:2 nad Slovanom.

Maďarský krídelník Kristopher Vida prišiel do Dunajskej Stredy v lete 2016. Hneď v úvodnom ligovom vystúpení sa strelecky presadil, krásnou strelou na žilinskej pôde dokonca hneď vyhral aj hlasovanie o Gól mesiaca.

Počas tri a pol roka trvajúceho pôsobenia na Žitnom ostrove nastúpil v našich farbách na 106 ligových duelov, v ktorých strelil 29 gólov. V historickej tabuľke strelcov DAC-u v najvyššej súťaži mu patrí 5. priečka. V Európskej lige pridal bilanciu 8 zápasov a 2 góly, v Slovnaft Cupe 12/2.

Zo všetkých 29 ligových zásahov si za ten najpamätnejší vybral gól do siete bratislavského Slovana z vlaňajšej jesene. Belasých sme porazili 5:2 a Vidov gól na 2:1 tesne pred polčasovou prestávkou bol jedným z kľúčov k historickému víťazstvu. Celému predchádzal gól Šporara, ktorý ukazoval našim fanúšikom, aby boli ticho. To sa mi vôbec nepáčilo a chcel som sa športovo pomstiť, teda skórovať na opačnej strane, pred ich táborom. Samotný gól padol po peknej akcii, ale treba k tomu prirátať aj atmosféru a moment, ako celý štadión vybuchol od radosti. Prebehol som pred fanúšikmi Slovana, ukazujúc na uši, že ich nepočuť. Dodnes mám zimomriavky vždy keď vidím tento gól,“ vrátil sa v spomienkach k momentu z 1. septembra 2019.

Kristopher Vida v závere februára tohto roka prikývol na ponuku poľského Piastu Gliwice, kde do prestávky spôsobenej koronavírusom stihol nastúpiť v troch súťažných zápasoch. V pohárovom dueli v Gdansku aj skóroval. „Pred prerušením súťaže som sa ešte stihol nasťahovať do podnájmu v Gliwiciach. Mám tam aj menšiu záhradku, takže dni plynú jednoduchšie. Bohužiaľ, snúbenica nestihla prísť a zostala v Budapešti. Čakáme, kedy bude môcť pricestovať. Trénoval som sám pre seba podľa programu, ktorý sme dostali od klubu. Snažím sa udržiavať vo forme, ale ťažko to prirovnať k tréningom s mužstvom. Vedenie ligy plánuje pokračovať od 29. mája. Pevne verím, že to tak skutočne bude a zvyšných 11 kôl naozaj odohráme.“