Prípravné stretnutie: DAC 1904 - FC Zlín 0:1 (0:0)

Publikované: 4. február 2024 - 11:38
V generálke pred štartom DAC podľahol českému prvoligistovi vlastným gólom Dimuna.

Prvá februárová sobota ponúkla žlto-modrým fanúšikom možnosť prvýkrát v tomto roku zavítať do MOL Arény. Náš štadión bol totiž dejiskom posledného zápasu DAC-u v rámci zimnej prípravy. V generálke pred začiatkom jarnej časti k nám zavítalo 15. mužstvo českej najvyššej súťaže FC Zlín.

Do hry sa ani tentoraz nezapojili GoureGavrić a Csinger, kým Oddei doobeda absolvoval individuálny tréning. Ramadan sa po vypadnutí Sýrie v osemfinále Ázijského pohára pripojí k mužstvu až zajtra. Krivokapić a Záhradník nastúpili dnes za Šamorín.

Na prvú väčšiu šancu sme čakali do 13. minúty, kedy Vitális z prvej napálil loptu do bočnej siete. Ešte bližšie ku gólu bol v 19. min Kaša, keď sa po rohu Rochinu dostal k lopte a jeho pokus vyhlavičkoval spred bránkovej čiary Nombil. Na opačnej strane skúšal z uhla prekvapiť Popovića Fantiš, náš brankár vyrážal na roh. V závere polčasu zaujal ďalekonosný pokus Brunettiho a po ňom Vitális, ktorého priamy kop takmer z bránkovej čiary Dostál s námahou vyrazil.

Prvý polčas priniesol najmä medzišestánstkový futbal s množstvom súbojov, pričom však brankári museli párkrát predviesť svoje schopnosti. V porovnaní s tým po obrátke šancí ubudlo, k čomu prispeli aj viaceré striedania. Najkrajšiu individuálnu akciu zápasu predviedol striedajúci Jürgens, ktorý sa pekne uvoľnil, jeho tvrdý pokus však mieril do stredu bránky. Keď už sa zdalo, že gól dnes nepadne, hostia v 85. min narýchlo rozohrali priamy kop, Vukadinović vrátil loptu Cedidlovi a jeho strelu si nešťastne vrazil do vlastnej siete Dimun – 0:1. V závere sme sa ešte snažili o vyrovnanie, Dostála sme však výraznejšie neohrozili. Po smolnom vlastnom góle teda generálka výsledkovo nedopadla podľa očakávaní.

O týždeň pôjdeme už naostro - v úvodnom jarnom a celkovo 19. ligovom kole privítame deviatu Skalicu. Hrá sa v sobotu 10. februára 2024 o 15.00 h, vstupenky budú v predaji od pondelka.

DAC 1904 - FC Zlín 0:1 (0:0)