Reportáž: DAC 1904 – Skalica 1:0 (0:0)

Publikované: 11. február 2024 - 10:00
Prvé jarné kolo so štyrmi novicmi v kádri a hneď prvé víťazstvo v roku! Lepší začiatok ligovej jari DAC si ani nemohol priať. Takmer počas celého stretnutia žlto-modrí boli lepší aj nebezpečnejší, ale po viacerých premrhaných príležitostiach si pomaly päťtisícová kulisa na víťaznú hlavičku Brunettiho musela počkať do 69. minúty.

Oproti poslednému kolu jesennej časti nastali v našej základnej jedenástke štyri zmeny. Z klubu odišiel Pinto, na lavičke zostali sedieť Kaša aj Mendez a mimo súpisky sa ocitol Čermák. Namiesto nich si v lige prvýkrát obliekol žlto-modrý dres Kacharaba, Dolček aj Jürgens a na pravý kraj obrany sa vrátil Gruszkowski. O niečo aktívnejšie do stretnutia vstúpili hostia, ale našu bránku sme im nedovolili ohroziť. Postupne sme naopak pridali a mali sme aj prvú gólovú príležitosť. V devätnástej minúte Andzouana po rohu parádne vystrelil z ostrého uhla a navyše z diaľky. Loptu namieril k ľavému vinklu a Junas mal čo robiť, aby ju vytesnil. O dve minúty o sebe dal vedieť aj novic Jürgens, ktorý tvrdo vypálil spoza pokutového územia a Junas mal aj pri tejto strele veľa práce. Na druhej strane ušiel na ľavej strane ihriska Smékal, ktorému však pri strele Popović dostatočne dokázal zmenšiť uhol. V 25. minúte sa po odrazenej lopte ocitol v zaujímavej pozícii Jürgens, ktorého však Skaličania pri zakončení stihli zablokovať. O tri minúty Vitális zahral roh z dobrej pozície, ale loptu poslal nad bránku. V 43. minúte sme boli len kúsok od gólu. Trusa sa pri dlhom nákope šikovne dostal cez Podhorina, ale zoči-voči brankárovi loptu napálil len do neho. Pri následnom centri zase Dolčekovi chýbal kúsok k hlavičke. To bolo pre prvý polčas, v ktorom sme boli o niečo futbalovejší a nebezpečnejší, všetko. Viac by mu svedčalo naše tesné vedenie, ale museli sme prijať remízový stav.

Do druhého dejstva sme sa pustili so striedaním, keď Dolčeka nahradil Mendez. V 49. minúte sme boli opäť blízko ku gólu. Na dorážku Andzouanovej prihrávky do šestnástky však Jürgensovi chýbal azda krok a Trusa pridlho čakal so strelou. O štyri minúty sa v dobrej pozícii ocitol Ramadan, ale loptu poslal nad bránku. V 56. minúte sa Vitális niečo snažil vymyslieť v šestnástke, no po kľučke netrafil lopotu ideálne v nebezpečnej pozícii. Po obstreľovaní hosťujúcej bránky sme sa v 69. minúte už dočkali zaslúženého gólu. Vitális z rohovej zástavky našiel na vzdialenejšej žrdi Brunettiho, ktorému zostalo iba hlavou umiestniť loptu a bolo vymaľované – 1:0. Pre Brunettiho to bol v lige druhý gól a druhýkrát sme vďaka nemu zvíťazili nad Skalicou. O desať minút sa o definitívu ešte mohol postarať Goure, ale v šestnástke v ideálnej pozícii netrafil dobre loptu. V nadstavenom čase na ihrisku vzbĺkli vášne, ale všetko vyriešili žlté karty. Pri absolútne poslednom útoku nás strela Mášika, ktorá šla v podstate ruka v ruke so záverečným hvizdom, poriadne vystrašila. Lopta sa nebezpečne odrazila v pokutovom území, ale nakoniec predsa len skončila mimo hraciu plochu. Vďaka tomu bolo definitívne rozhodnuté o našom zaslúženom triumfe.

Vďaka deviatemu víťazstvu v sezóne a prvom v novom roku sme sa udržali na 5. mieste. Jar sme odštartovali najlepším možným spôsobom. Za tri body ďakujeme opäť aj fanúšikom, ktorí nás opäť hnali dopredu. Najbližšie sa o to viac tešíme na krajské derby. V Trnave sa predstavíme budúcu nedeľu 18. februára o 17:30.

Xisco Munoz, DAC: „Bol to náročný zápas aj z toho pohľadu, že niektorí hráči spolu hrali prvýkrát. Rozbeh bol preto z našej strany pomalší, ale postupne sme si vytvorili príležitosti a na konci polčasu sme už mali veľkú šancu na gól. Cítili sme, že cez prestávku treba hráčov trochu usmerniť. Aj vďaka tomu sme mali ďalšie šance v druhom polčase, aj po štandardkách a z jednej z nich sme strelili gól. Mali sme množstvo striel na bránku aj mimo, Vieme, že sa potrebujeme ešte zlepšiť, ale vzhľadom na to, že boli niektorí hráči prvýkrát spolu, sú dôležité najmä tri body. Už však musíme myslieť na ďalší duel. Potrebujeme určite viac kontrolovať zápas. Dnes sme odohrali asi 10 minút z deväťdesiatich, ako si predstavujem. Verím, že postupne tak odohráme 25, 30, 45 minút až celý zápas.“
Pavol Majerník, Skalica: „Zo stretnutia mám zmiešané pocity. Prvý polčas bol z našej strany solídny. Dobré to bolo s organizáciou hry aj s prechodom do útoku. Mali sme aj nebezpečné situácie. Okrem toho nás aj brankár podržal najmä pri šanci Trusu. Po prvej polovici stretnutia bola remíza zaslúžená. V druhom polčase sme však začali byť pasívni. To, čo nám fungovalo, nám prestalo fungovať. Dunajská Streda nás zároveň pritlačila, mala veľa štandardiek a po jednej aj skórovala. Potom sme už nemali dostatočnú kvalitu na to, aby sme niečo spravili so zápasom.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC – Skalica kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA – MFK SKALICA 1:0 (0:0)