Trnava - DAC 1:0

Publikované: 24. október 2016 - 8:53
V krajskom derby bez atmosféry zažil nový tréner László debut bez bodového zisku. Po vyrovnanom prvom polčase, ktorý sme prehrali, sme v druhom dejstve dominovali, vytvorili si niekoľko gólových príležitostí, no napriek enormnej snahe sme však úspešný výsledok opäť nedosiahli. Odmenou pre našich hráčov bol aspoň potlesk od zhruba sedemdesiat žlto-modrých fanúšikov, kým domáci celok bol vypískaný.

S novým trénerom nastúpila v krajskom derby aj novozložená zostava. Mimo základnú jedenástku sa ocitli Pačinda, Tofiloski, Michalík, Sarr a Polievka a na ich miesta sa dostali debutant Slávik, Šabala, Živković, Ljubičić a navrátilec po dlhodobom zranení – Davis. Už v tretej minúty Jansov center našiel v pokutovom území neustráženého Tambeho, ktorý našťastie pálil vedľa. Trnava nás v úvodných minútach pritlačila, ale k vážnejšej príležitosti sme ju nepustili. V polovičke polčasu sa hra vyrovnala, no pre smolu divákov sa hralo medzi šestnástkami. V 23. minúte sme sa dostali k zakončeniu po Živkovićovom centri z pravej strany, loptu v dobrej pozícii netrafil Simon, ale pri strele ho zastúpil Davis, získal roh. Po ňom gólovú hlavičku Šabalu z bránkovej čiare vykopol Godál. V 27. minúte sa k palebnej pozícii dostal Mikovič, štipľavú strelu zneškodnil volejbalovým „bágrom“ Slávik. Po pol hodine hry sme doplatili na odkopávanie lôpt a nepresné prihrávky, Huk nedokázal odhlavičkovať center do malého vápna, od jeho chrbta sa lopta posunula na Tambeho kopačky a osamotený útočník poslal loptu medzi Slávikove nohy - 1:0. V 32. minúte sa po Mikovičovej prihrávke ocitol v pokutovom území osamotený Gagnon, vo výhodnej pozícii mu strela nesadla. V závere polčasu sme sa mohli dostať do nebezpečnej príležitosti, avšak po centri z ľavej strany loptu netrafili Šabala ani Živković, a tak sme odišli do kabín za nepriaznivého stavu 1:0.

Druhú polovicu stretnutia sme aj vďaka striedajúcemu Pačindovi začali aktívnejšie, ale k zakončeniu sa aj napriek tomu ako prvý dostal súper: priamy kop zahrali v 51. minúte nakrátko na Hladíka, ktorý vystrelil z prvej, no s tvrdým pokusom si Slávik poradil. Z kontry hneď nebezpečne zakončil Brašeň, Jakubechovu bránu však minul o vlások. V 54. minúte sa Ľupták predral po zahranom rohovom kope cez domácu obranu, zakončil k žrdi, ale pozorný Jakubech lapal. V ďalších minútach sme si vypracovali viacero nádejných príležitostí, avšak opäť sme zlyhávali vo finálnej fáze. V 74. minúte po našej kombinačnej akcii dostal dobrý pas Ľupták, ktorý mal pred pokutovým územím dostatok času a aj priestoru, ale aj tak sa netrafil medzi žrde.  O dve minúty poslal Pačinda loptu pred trnavskú bránu, Šabalovi chýbal snáď len polkrok k nebezpečnému tečovaniu. V 81. minúte Pačinda loptu poslal z priameho kopu asi z 20 metrov priamo na bránu, po teči skončila lopta tesne nad. O štyri minúty sa situácia zopakovala, Pačinda si našiel palebnú pozíciu, tvrdo vypálil, ale lopta opäť minula bránku o kúsok. V 87. minúte sme pokračovali v tlaku, ale Jakubech si poradil s Brašeňovou strelou k žrdi a aj so Šabalovou hlavičkou. Keď si domáci gólman poradil aj so Živkovićovou tutovkou v nadstavenom čase, tak aj po skončení duelu svietilo na svetelnej tabuli 1:0.

Siedma prehra v ročníku pre nás znamená zotrvanie na predposlednej priečke tabuľky. Nový tréner vo svojej premiére nezvrátil negatívne sa vyvýjajúcu sezónu, no verme, že v ďalšom stretnutí nám to pôjde lepšie. Päťdesiate prvé krajské derby proti Trnave je už minulosťou.Najbližšie nás čaká zápas o týždeň v sobotu, kedy si 29.10. o 17:00 zmeriame sily s Myjavou na jej pôde.

László Csaba, DAC: „V prvom momente môžem súperovi jedine zagratulovať k víťazstvu 1:0. Podľa môjho názoru, možno s tým ostatní nebudú súhlasiť, vzhľadom na druhý polčas prehralo lepšie mužstvo. Koniec koncov všetko povedala reakcia fanúšikov. Mužstvo, ktoré prehralo vytlieskali, naopak víťaza vypískali. Domáci mali jednu šancu, z ktorej dali gól a tak mali stopercentnú efektivitu. My sme mali v druhom polčase tri gólové príležitosti, ale keď nedáte gól, tak nemôžete bodovať. To je asi všetko k zápasu a o ďalších okolnostiach rozprávať nechcem. Videl som toľko, že vyhrať v Trnave je veľmi, veľmi ťažké.“

Miroslav Karhan, Trnava: „Prvý polčas bol z našej strany dobrý. Súpera sme do ničoho nepustili, kým nám sa podarila vytvoriť príležitosť po ktorej sme sa dostali do vedenia. Ohľadom druhého polčasu súhlasím s kolegom, že sme sa len bránili a na ihrisku bolo len jedno mužstvo. Treba povedať, že sme vyhrali so šťastím a vďaka skvelému Jakubechovi.“