Trnava - DAC 2:0 (0:0)

Publikované: 14. marec 2018 - 10:49
Štvrťfinálový boj medzi dvomi najlepšími celkami Slovenska sa skončil neúspešne pre DAC. Trnava mala predsa len o niečo viac z hry, a tak postupuje zaslúžene. Vylúčenie Ljubičića v závere stretnutia len podčiarkol sklamanie z vypadnutia zo Slovenského Pohára.

Do pohárového stretnutia sme nastúpili oproti poslednému duelu s Ružomberkom s dvomi zmenami v zostave. Na lavičke sa ocitli Herc s Koštrnom a namiesto nich hrali Živković a Ljubičić. Rušno bolo už v úvodnej minúte, keď Yilmaz napriahol tesne za pokutovým územím, pravú žrď minul len o chlp. V deviatej minúte opäť pohrozili domáci, Ofosu si našiel dobrú palebnú pozíciu a tvrdo aj vystrelil, Macej však loptu zvládol vyboxovať do bezpečia. O dve minúty neskôr zakončil z nádejnej pozície aj Pekár, lopta skončila vedľa ľavej žrde. Aj v 13. minúte boli bližšie ku gólu domáci, lopta sa z priameho kopu dostala na osamoteného Tótha, ktorý z gólovej pozície zakončil hlavou zle a nepresne. Horúco začalo byť po dvadsiatej minúte. Najprv Čivić v 23. minúte poriadne tvrdým volejom opečiatkoval brvno. O minútu neskôr sa zase Macej musel poriadne napriahnuť po Tchanturishvilliho priamom kope. Do prvej vážnejšej príležitosti sme sa dostali aj my, keď Černák poslal ďalekonosný dobre umiestnený pokus, ktorý Vantruba vyrazil až vďaka „rybičke“. Gól „visel“ vo vzduchu aj o minútu neskôr, keď sa lopta  po Černákovom ďalšom nádejnom pokuse odrazila od ľavej žrde takmer do brány. V 37. minúte sa v nádejnej pozícii ocitol Ljubičić, zakončil nepresne. Trnava sa o tri minúty neskôr oslabila, keď zraneného Godála nahradil Hladík. Nič to však nezmenilo na fakte, že po množstve nevyužitých príležitostí sa prvý polčas skončil bezgólovou remízou.

Druhé dejstvo malo trochu pomalší rozbeh a celkovo sa hralo v slabšom tempe s menším množstvom gólových príležitostí a útočných akcii. Priniesol však o to väčšiu bojovnosť. Až v 55. minúte sa Huk dokázal predrať do pokutového územia a zároveň aj z dobrej pozície zakončiť tesne vedľa. O tri minúty umiestnil Tchanturishvilli loptu k žrdi, Macej s ňou nemal väčšie starosti. V 64. minúte zahrali domáci priamy kop z veľmi dobrej pozície tesne pred pokutovým územím, Vlasko však loptu poslal len do nášho múru. Hra sa dostala v ďalších minútach medzi šestnástky a až v 78. minúte si Trnavčania vytvorili ďalšiu šancu na gól, ktorý v „karate kope“ zakončil Tchanturishvilli, Macej si s loptou poradil. O minútu neskôr sa Živković dopustil kiksu, hlavou nešťastne nahral Eghovi, ktorý sám pred bránou poslal nechytateľnú strelu pod brvno - 1:0. V 86. minúte sa „Bílí Andelé“ pri našom vabanku dostali do ďalšej gólovej príležitosti, kde Tchanturishvilli pálil z dobrej pozície, no náš gólman ho vychytal. O tri minúty Vlasko obohral Davisa, cez Huka prihral Eghovi a osamotený hráč pred Macejom definitívne rozhodol stretnutie - 2:0. V napätom nadstavenom čase bol ešte vylúčený Ljubičić, čím sme v desiatich dostali konečný rezultát v podobe vyradenia zo Slovenského pohára.

Vyše dvesto (229) povzbudzujúcich žlto-modrých fanúšikov sa uprostred týždňa nedočkalo postupu do semifinále. Po púti v Slovnaft Cupe však naďalej pre naše mužstvo pokračujú ligové súboje o pohárovú Európu. Najbližší je na programe už v nedeľu 18. marca o 15:20 v našom najväčšom derby so Slovanom v Bratislave.

Marco Rossi, DAC: „Som naozaj veľmi sklamaný a smutný, že sme vypadli zo Slovnaft Cupu. Zápas priniesol minimum gólových príležitostí a bol vyrovnaný až do momentu, keď sme neurobili obrovskú chybu. O konečnom výsledku rozhodli naše chyby a rozdiel v kvalite lavičky.Urobili sme priveľa nevynútených chýb pri práci s loptou, pri prihrávkach. V tomto sa musíme zlepšiť, pretože nás čaká zápas so Slovanom, ktorý je o jeden level vyššie ako ostatné tímy v lige. V nedeľu sa musíme podobných chýb vyvarovať.“

Nestor El Maestro, Trnava: „Myslím si, že sme odohrali veľmi dobrý zápas. Nečakal som, že to bude ľahké, Dunajská Streda je totiž vždy náročný súper. Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene. Dominovali sme od začiatku až do konca. Chceli sme zápas doma vyhrať, byť lepší a chceli sme byť dominantnejší. To sa nám aj podarilo. Trochu sme pozmenili tím a chalani, čo hrali od začiatku podali dobrý výkon. Potom sme vedeli, čo potrebujeme hrať, zároveň sme mali kvalitu na lavičke a po príchode Vlaska a Egha sme zápas rozhodli.“

FC SPARTAK TRNAVA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 2:0 (0:0)