Zimná príprava 2024 v číslach

Publikované: 5. február 2024 - 15:42
V priebehu prípravy na jarnú časť odohral DAC štyri stretnutia s vyrovnanou bilanciou 2-0-2 a skóre 5:5. Celkovo poslal tréner Xisco Muňoz do hry 33 hráčov.

Jarná časť sezóny pre nás odštartuje v sobotu 10. februára stretnutím 19. ligového kola, keď v MOL Aréne privítame Skalicu.

Zimná príprava mužstva začala v pondelok 8. januára a celý čas prebiehala v domácom prostredí. Jej súčasťou boli aj štyri zápasy, z toho dva v MOL Akadémii, jeden vo Viedni a posledný v MOL Aréne.

Prípravu končíme s vyrovnanou bilanciou 2 víťazstvá, 0 remíz a 2 prehier pri skóre 5:5. Tréner Xisco Muňoz poslal do hry celkovo 30 hráčov: Popović, Petráš, Kaltsas (brankári) - Gruszkowski, Brunetti, Nathan, Andzouana, Dimun, Herc, Jürgens, Záhradník, Barišić, Trusa, Vitális, Káčer, Krivokapić, Zemko, Keresztes, Žiga, Demjanovič, Mendez, Pinto, Romero, Kaša, Čermák, Redzic, Dolček, Dobranskyi, Angyal, Kucman, Raška, Rochina a Yapi (hráči v poli).

Najviac minút odohrala štvorica Brunetti, Andzouana, Dimun a Vitális (242 v štyroch zápasoch). Päť našich gólov dosiahli piati strelci: Jürgens, Vitális, Trusa, Krivokapić a Barišić.

Traja zo súperov pôsobia v najvyššej súťaži, kým Šamorín v druhej lige.

Prehľad zimných prípravných stretnutí DAC pred štartom jari ročníka 2024:

20.1.2024: DAC 1904 - TSV Hartberg 1:0 (1:0)
Gól: 42. Jürgens
DAC, I. polčas: Popović - Gruszkowski, Brunetti, Nathan, Andzouana - Dimun, Herc, Jürgens - Záhradník, Barišić, Trusa; II. polčas: Petráš – Pinto, Zemko, Keresztes, Mendez - Vitális, Káčer, Romero - Žiga, Krivokapić, Demjanovič

26.1.2024: FK Austria Wien - DAC 1904 3:0 (0:0)
Góly: 64. Schmidt, 72. Gruber, 81. Plavotic
DAC: Popović (63. Petráš) - Gruszkowski (63. Pinto), Brunetti (63. Dobranskyi), Keresztes (45. Kaša), Mendez (63. Nathan) - Herc (63. Čermák), Dimun (63. Angyal), Vitális (63. Žiga) - Dolček (45. Káčer), Trusa (63. Barišić), Andzouana (63. Záhradník, 87. Kucman)

31.1.2024: DAC 1904 - FC STK 1914 Šamorín 4:1 (2:0)
Góly: 23. Vitális, 37. Trusa, 80. Krivokapić, 83. Barišić - 57. Urban
DAC, I. polčas: Petráš - Raška, Kaša, Brunetti, Andzouana (K) - Herc, Romero, Vitális - Rochina, Trusa, Kucman. II. polčas: Petráš (69. Kaltsas) - Gruszkowski, Zemko, Keresztes, Mendez - Redzic, Dimun, Káčer, Záhradník - Krivokapić, Barišić

3.2.2024: DAC 1904 - FC Zlín 0:1 (0:0)
Gól: 85. Dimun (vlastný)
DAC: Popović - Gruszkowski (67. Yapi), Brunetti, Kaša, Andzouana - Káčer (59. Barišić), Dimun, Vitális - Rochina (46. Jürgens), Trusa (85. Redzic), Herc (73. Dolček)