Prípravné stretnutie: FC Orenburg - FC DAC 1904 1:0 (1:0)

Publikované: 7. február 2018 - 9:35
V poslednom vystúpení tureckého sústredenia včera DAC vlastným gólom Šatku smolne podľahol elitnému tímu ruskej druhej ligy.

Na dnešný súboj proti druhému tímu II. ruskej ligy a jednému z kandidátov na postup sme nastúpili bez Erika Pačindu, ktorý v zápase s Brnom utrpel zásah do triesla. Vrátili sa však Záhumenský a Ljubičić, tréner Rossi tak dnes mohol vyskúšať až dvadsať hráčov.

Stretnutie proti Orenburgu sledoval aj bývalý kouč DAC-u Karol Pecze, ktorý videl ako si v úvode lepšie počínal náš tím. Viac sme držali loptu, ale bránku Rusov sme poriadne neohrozili. O priebehu zápasu najviac vypovedá fakt, že obe mužstvá počas deväťdesiatich minút zaznamenali spolu len deväť streleckých pokusov (5:4 pre nás). Viac sa bojovalo, občas sa na trávniku aj zaiskrilo. Súper hrozil z rýchlych protiútokov a v prvom polčase bolo viackrát horúco pred našou bránkou. V 33. minúte Vorobjov poriadne natiahol Maceja, ktorý o minútu inkasoval smolný gól: po Malykhovom centri si vrazil loptu do vlastnej siete Šatka - 1:0.

Po obrátke súper nevyslal ani jeden strelecký pokus, no ani naša snaha dlho neprinútila k zákroku brankára Frolova. Ozaj nebezpečný bol vlastne len Vidov volej v 78. minúte. V závere vzbĺkli vášne po niektorých verdiktoch kazašského rozhodcu, ktorý rozdával karty a zbytočne tým kúskoval hru.

Dnešný zápasom sa skončila športová časť sústredenia v Beleku, zajtra sa mužstvo vracia domov. V štyroch zápasoch v krajine polmesiaca sme si pripísali bilanciu 2-1-1. Najbližšie prípravné stretnutie bude zároveň aj generálkou na jarnú časť Fortuna ligy a nastúpime naň v sobotu 10. februára o 14.00 h proti Zalaegerszegi TE. V prípade priaznivého počasia privítame maďarského druholigistu v MOL Aréne.

FC Orenburg - FC DAC 1904 1:0 (1:0)

Gloria Serenity Resort, Belek - Antalya, Turecko, utorok 6.2.2018 o 16.00 h (14.00 h SEČ), slnečné počasie, +18°C

Gól: 34. Šatka (vlastný)

DAC: Macej (46. Slávik) - Huk (45.+ Špiriak), Šatka, Záhumenský - Živković (46. Koštrna), Ljubičić, Kalmár (58. Simon), Davis (58. Cesar) - Herc (58. Vida) - Divković (46. Čmelík, 71. Domonkos), Černák (63. Mervó). Tréner: Marco Rossi.

Orenburg: Frolov - Oyewole (46. Andreev), Begić, Vasiev (46. Plopa), Malykh (65. Mironov), Terekhov (65. Yakovlev), Chirkin (65. Makarov), Vorobyov (65. Parnyakov), Sutormin (65. Koronov), Delkin (65. Mashukov), Kozlov (65. Mamtov). Tréner: Vladimir Fedotov.