
Už sme viackrát spomenuli, že tento rok je šiesty v rade, v ktorom DAC absolvuje zimné sústredenie v Turecku. A podobne ako doteraz zakaždým, ani tentoraz nie je jediným mužstvom v hoteli. V tomto roku sú našimi susedmi starí známi z predošlých príprav, slovinská Olimpija Ľubľana a dánsky Esbjerg fB. A prípravný kemp si v hoteli Bellis rozložil už aj ruský prvoligista Rubin Kazaň.
Hráči sa za prvé dni stihli rozkukať a dôkladne spoznať prostredie. Pravda, pre viacerých to ani nebolo potrebné. Najväčší pamätníci sú K. Vida, Čmelík, Davis, Kalmár a Blackman, ktorí sú tu už tretí raz v sérii, pred rokom bola zo súčasného kádra okrem nich prítomná aj pätica Jedlička, Slančík, Šimčák, M. Vida a Malý. Samostatnou kapitolou je Divković, ktorý vlani chýbal pre zranenie, ale prípravu na rovnakom mieste zažil už v roku 2018.
Mužstvo je ubytované na najvyššom, šiestom poschodí hotela a pozrite si, ktorí hráči tvoria dvojičky na izbách. Keďže je ich je 23, Boateng zostal sám.
Bednár-Šimčák
Davis-Blackman
Javro-Malý
Száraz-Slančík
Phillips-Ramirez
Lalatović-Švec
Beskorovainyi-Divković
M. Vida-Schäfer
K. Vida-Kalmár
Kružliak-Jedlička
Čmelík-Fábry
Boateng
Najstarším hráčom na sústredení je 28-ročný Eric Davis, najmladším Alex Javro, ktorý 18. narodeniny oslávi 16. februára, teda v deň našej jarnej ligovej premiéry proti Senici. Medzi najvyšším a najnižším je rozdiel rovných 30 centimetrov: Dušan Lalatović má rovné dva metre a Ricardo Phillips meria 170 cm.
Povedzme si ešte pár slov k utorňajšiemu programu mužstva. Vo veľkom sa podobá na ten včerajší, k dvom tréningom - rannému a popoludňajšiemu - však tréneri pridali aj dva video rozbory. Tie sa už ponesú v znamení príprav na zajtrajší duel proti Crvenej Zvezde Belehrad.
dac1904.sk
Toto ste už čítali?
Ďalšie reprezentačné pozvánky do DAC Akadémie
Opäť môžeme byť svedkami uznania kvalitnej práce DAC...
Pred zápasom DAC 1904 - Michalovce: Maximálny výkon a túžba
Piate kolo nadstavby uzavrie súboj v MOL Aréne, kde DAC...
