
„Aj v súčinnosti s vysokými školami pôsobiacimi na našom území budeme klásť dôraz na rozvoj inovácií a podporu technologických start-upov. S podnecovaním záujmu o podnikanie začneme už u žiakov našich stredných škôl. Spolupráca s rozvojovou agentúrou SBA je pre nás zároveň príležitosťou na zvýšenie konkurencieschopnosti kraja a jeho zatraktívnenie v očiach domácich i zahraničných investorov.“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.
Generálny riaditeľ SBA Martin Holák doplnil, že „ pre SBA je komplexná podpora začínajúcich aj fungujúcich malých a stredných podnikov v regiónoch prioritou. Teší ma, že krátko po otvorení Národného podnikateľského centra v Trnave sme našli silného partnera, ktorý nám pomôže s prepájaním podnikateľskej a akademickej sféry do jedného vedecko-výskumného celku.“
Spolupráca bude zameraná na poskytovanie bezplatnej podpory podnikateľom formou vzdelávania, mentoringu a networkingu. Rozvoj inovácií by mal zas priniesť tvorbu udržateľných pracovných miest s vyššou pridanou hodnotou, ako aj prispieť k prechodu na nízkouhlíkové hospodárstvo.
TTSK
Toto ste už čítali?

Trnavský kraj si pripomenie 81. výročie SNP pietou aj ukážkami vojenskej techniky
Pri príležitosti 81. výročia Slovenského národného...

Práca pre 450 znevýhodnených a desaťnásobne vyššia návštevnosť kultúrnych pamiatok vďaka projektu Ľudia a hrady
Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR aj...