Trnava-DAC 2:1 (2:1)

Publikované: 25. júl 2016 - 9:03
Jubilejné päťdesiate krajské derby v najvyššej súťaži skončilo našim neúspechom. Napriek úvodnému Pačindovému gólu sa domácim podaril zvrat, na ktorý sme už nevedeli zareagovať. Tristoosemdesiat skvelých žlto-modrých fanúšikov odišlo domov so sklonenými hlavami.

V porovnaní s prvým fortunaligovým kolom sme v krajskom derby nastúpili  s jednou zmenou v zostave. Namiesto potrestaného Szarku si premiéru v základnej zostave odkrútil Vida, tréner Németh pozmenil aj rozostavenie zo 4-4-2 na 4-1-4-1. Po vlažnejšom úvode v 13. minúte Štepanovský zavelil do útoku, prebil sa takmer až do šestnástky, našiel úplne voľného Pačindu a ten poslal loptu do brány pomedzi Jakubechove nohy - 1:1. Dlho sme sa z vedenia netešili, v 18. minúte Huk neustrážil po Košťálovom centri Edsona a ten hlavičkou poslal loptu za Tofiloského chrbát - 1:1. V 29. minúte najprv Štepanovský hľadal v šestnástke Šabalu a následne sa o to isté pokúsil aj Huk, druhému menovanému sa to podarilo, no Šabala z dobrej pozície nebol presný. V 32. minúte Vida obral o loptu Horníka a rozhodca tento súboj posúdil ako nedovolený, nariadil penaltu. Paukner ju poslal k pravej žrdi, kým Tofiloski kryl opačnú stranu - 2:1. V 43. minúte sa Ljubičić pustil do šikovného prieniku, nahral Pačindovi  do nádejnej pozície a keďže rozhodca odmával ofsajd, tak sme sa do kabín pustili za nepriaznivého stavu 2:1.

V druhom dejstve sme začali aktívnejšie. V 50. minúte Pačinda vysunul do šestnástky Černáka, ten hľadal pred brankárom Šabalu, ale nebol úspešný. O tri minúty sa Kadlec preštrikoval našou obranou, vyslal nedôraznú strelu, ktorú Tofiloski skrotil až na dvakrát. Po hodine hry sa k lopte na hranici pokutového územia dostal Polievka, napriahol a jeho nebezpečný pokus prešiel ponad trnavskú svätyňu len o vlások. V 75. minúte sa Gagnon ocitol zoči-voči nášmu brankárovi, ten si však so štipľavou strelou z uhla poradil. Desať minút pred koncom zasahoval Kwin v poslednej chvíli po Jirkovom centri, kým Černák na druhej strane netrafil loptu ideálne v nádejnej pozícii. V 85. minúte našiel Štepanovského center Pačindu, ktorý si v gólovej pozícii spracovával loptu príliš dlho a tak o ňu prišiel a tým pádom sme prišli o šancu na bodový zápis.

Po remíze zo Žiliny neberieme z krajského mesta domov ani jeden bod. Po dvoch mimoriadne náročných zápasoch na súperovej pôde nás najbližšie čaká prvý domáci zápas v sezóne. V prechodnom seneckom domove privítame v utorok 2.8.2016 o 19:00 Radványiho Myjavu.

Krisztián Németh, DAC: „V Trnave je najdôležitejšie optimálne vstúpiť do zápasu. Podarilo sa nám to, keď sme išli do vedenia. Prestali sme však hrať a po našej veľkej chybe súper vyrovnal. Prostredie v Trnave je špecifické a my sa v ňom musíme naučiť hrať. Potrebujeme skúsenosti a čas. Prišla penalta, ktorá rozhodla. V druhom polčase sme už boli aktívnejší, obranu sme posunuli vyššie a aj náš pressing bol dostatočne agresívny. Žiaľ, aj napriek tomu sme sa nevedeli dostať do gólových príležitostí. Treba povedať, že mužstvo hralo do poslednej chvíli na doraz, no zápas sme aj napriek tomu nevedeli otočiť. Musíme popracovať na zakončení a vedení útokov.“

Miroslav Karhan, Trnava: „Zápas hodnotím s veľkou spokojnosťou. Znovu sme premiešali mužstvo, nastúpilo veľa mladých hráčov a ja som sa bál, že ako zvládnu duel pred náročnými divákmi, ktorí vedia pri neúspechu znervózniť hráča. Nakoniec sa s tým dobre popasovali aj napriek úvodnému gólu. Na to, že ako hrá Štepanovský som upozorňoval, ale aj napriek tomu sme dostali gól cez neho. Vedel som, že hostia budú vyvíjať tlak, no ustrážili sme ho. Mohli sme pridať aj tretí gól, ale aj inkasovať od Pačindu, ktorý z troch metrov minul. Nastúpili sme s mladým mužstvom, ale ukázali sme, že aj títo hráči môžu robiť garde starším kolegom a to môže byť budúcnosť trnavského futbalu.“