
Upozornil, že niektoré nemocnice už teraz dosahujú svoje maximá.
"To sme len v novembri. Minulý rok boli tieto maximá dosahované vo februári až marci," doplnil Mišík.
Ako sa bude na Slovensku ďalej pandémia vyvíjať, podľa neho závisí od toho, koľko opatrení a ako štát prijme. Taktiež od zrýchlenia očkovania proti ochoreniu COVID-19.
Predpokladá však, že v najbližších týždňoch bude nárast pozitívnych prípadov na ochorenie COVID-19 pokračovať.
"Vieme určite, že pacienti prichádzajú do nemocníc s oneskorením, po teste. Aj keď uvidíme pokles v počte prípadov, ešte niekoľko týždňov bude rásť počet hospitalizovaných pacientov," uviedol Mišík.
ma7.sk/TASR
Toto ste už čítali?
TTSK: Revitalizácia historického parku pri župnej Záhorskej galérii v Senici vstupuje do prvej etapy, obyvatelia získajú vynovený priestor na oddych
Neskorobarokový kaštieľ Machatka z roku 1760 a priľahlý...
Trnavský župan hovoril so slovinským veľvyslancom o obnove vzácnych organov
Trnavský župan Jozef Viskupič v priestoroch Úradu TTSK po...
