
"Prezidentka SR Zuzana Čaputová podpísala zákon z 9. decembra 2021, ktorým sa dopĺňa zákon o niektorých mimoriadnych opatreniach vo finančnej oblasti v súvislosti so šírením nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby COVID-19,"
spresnil Lukáš Laczko z odboru komunikácie Kancelárie prezidenta SR.
Dodal, že prezidentka zákon podpísala, keďže v ňom nevidí rozpor s Ústavou SR. Zároveň však podľa neho upozornila, že pri rýchlosti legislatívneho procesu bol systém odmeňovania za očkovanie nastavený tak, že cezeň nie svojou vinou prepadáva časť seniorov. Z toho dôvodu prezidentka predpokladá, že dôjde k prehodnoteniu tak, aby bolo odmeňovanie za očkovanie spravodlivejšie.
(TASR/Felvidék.ma)
Toto ste už čítali?
Živé vysielanie: Dnes popoludní zasadá Mestské zastupiteľstvo
V Sieni Makovecza na Radnici v Dunajskej Strede sa 12....
Župa investovala do rozvoja senického okresu viac ako 33 miliónov eur. Prioritou budú aj naďalej regionálne cesty, stredné školy či sociálne služby
Do okresu Senica pôjdu ďalšie župné investície a...
