Zlaté Moravce - DAC 1:1

Publikované: 11. september 2016 - 10:25
Aj po ôsmom kole bez trojbodového zápisu. Na Žitave sme nedokázali zúžitkovať jasnú prvopolčasovú prevahu, kým v druhom sa súper ujal vedenia po nariadenej penalte. Po rýchlom vyrovnaní sme nenašli správny recept na víťazný zápis. Ďakujeme skvelým fanúšikom, že stáli pri nás v takom hojnom počte!

Po reprezentačnej prestávke sa do základnej zostavy podarilo prebojovať Simonovi a Ljubičićovi, kým na striedačke zostali sedieť Ľupták s Nagyom. Už v 5. minúte Pačinda napriahol z hranice pokutového územia, no bránu minul. O tri minúty odhlavičkoval domáci hráč Pačindovu štandardku priamo na Štepanovského kopačky, ktorý sa z prvej mýlil len o vlások. V jedenástej minúte Pačinda po Szarkovom centri sklepol loptu až špičkou kopačky, no aj tak len tesne netrafil medzi tri žrde. Domáceho gólmana sme dusili aj naďalej, v 15. minúte po súboji v pokutovom území lopta prepadla k Szarkovi, ktorý zoči-voči Kováčovi loptu napálil len do neho. O tri minúty napriahol aj domáci Kostadinov asi z 18 metrov, Tofiloski krotil loptu na dvakrát. V 23. minúte sa domáci po našom rohu rozbehli do protiútoku s prečíslením, ktoré však prekazil Kostadinov, najprv mu lopta ušla a následne pálil slepými. Po pol hodine hry dostal Pačinda dlhý center na nabehnutie, našiel si palebnú pozíciu, no nepochopiteľne si loptu zasekol až o ňu nakoniec prišiel. V 36. minúte sa po Szarkovej prihrávke ocitol v nebezpečnej pozícii Sarr, Kováčovú svätyňu netrafil. Ďalšiu gólovú príležitosť sme si už nevypracovali a tak sme sa po odpískaní prvého polčasu pobrali do kabín za nespravodlivej bezgólovej remízy.

V druhom polčase sme sa rozbiehali pomalšie. V prvých minútach na lopte kraľovali domáci. V 49. minúte Hukovu malú domov zachytil Válovčan a jedine pohotový zákrok Tofiloskeho zabránil gólu. V 56. minúte však úspešný nebol, po Simonovom faule na Orávika nariadil rozhodca penaltu. Sám faulovaný Orávik ju umiestnil do ľavého dolného rohu, kým náš gólman kryl druhú stranu - 1:0. O dve minúty sme sa konečne dočkali aj my. Po Simonovej štandardke loptu umiestnil smerom na bránu Ljubičić, jeho pokus bol vyrazený na Sarra a ten sa do prázdnej brány nemýlil - 1:1. Po hodine hry sa lopta od Simona opäť dostala k Sarrovi do pokutového územia, tentokrát bol v gólovej pozícii vychytaný. V 65. minúte sa k strele z nádejnej pozície dostal Vida, bol zablokovaný. V 68. minúte opäť Vida v akcii, na hranici pokutového územia si vyskúšal technickú strelu, no tá nebola presná. V 71. minúte sme sa po štandardke ViOnu pustili do rýchlej kontry s prečíslením, ktorú prerušil nepresný Sarrov pas. V závere stretnutia Brašeň nabil Karlíkovi na strelu v pokutovom území, no našťastie bol nepresný a tak aj po záverečnom hvizde hráči schádzali z ihriska za remízového výsledku.

Tretia remíza v ročníku a tretí bod do fortunaligovej tabuľky nám nepomohol odlepiť sa od dna aj napriek mohutnej podpore žlto-modrého publika. Po reprezentačnej prestávke pokračujeme v rýchlom slede ďalším stretnutím, no tentokrát pohárovým. V stredu vycestujeme na pôdu nováčika druhej ligy Svätý Jur, s ktorým si zmeriame sily o 16:00. V lige následne v sobotu privítame v našom prechodnom domove Podbrezovú.

Krisztián Németh, DAC: „Do zápasu sme vstúpili aktívne. V prvom polčase sme dominovali, v herných činnostiach sme prečíslili súpera, boli sme ofenzívni a myslím si, že sme mali vyhrávať 2:0. Súper však má Kováča, ktorý je jedným z najlepších brankárov v lige tak isto, ako keď hral v Dunajskej Strede. V druhom polčase sa hra vyrovnala. Hralo sa hore-dole, bol to bláznivý futbal, kde chceli vyhrať obidva tímy. Nakoniec berieme bod zo Zlatých Moraviec, ktorý si vážime, no chceli sme tri. Spokojní teda nie sme. Teší ma, že druhý zápas za sebou sme neprehrali a začali sme anglický týždeň s plusovým bodom.“

Peter Gergely, ViOn: „Myslím si, že remíza je spravodlivá. V prvom polčase boli lepší hostia, kým v druhom my. Po našom úvodnom góle sme podobne ako v Podbrezovej hneď inkasovali. Robíme totiž zbytočné chyby. Vedeli sme, že súper je dobrý pri štandardkách a my sme spravili zbytočný faul na priamy kop, kde sme následne aj inkasovali.“