
V stredu 22. apríla navštívili naše mesto Ing. Jozef Halcin, riaditeľ Úradu prevencie kriminality Ministerstva vnútra Slovenskej republiky, a Mgr. Barbora Rajnáková, PHD., riaditeľka Odboru pomoci obetiam, spolu so svojimi spolupracovníkmi.
Hostia rokovali s viceprimátorom MUDr. Jurajom Puhom, MBA a prednostkou mestského úradu Ing. Darinou Nagyovou o úlohách kancelárie, ktorú otvoria začiatkom mája v budove okresného úradu na Jesenského ulici, pričom zdôraznili význam prevencie kriminality.
Ministerstvo vnútra považuje za jednu zo svojich priorít rozširovanie dostupnosti služieb pre občanov, čo potvrdzuje aj sieť kancelárií, ktorá sa postupne rozširuje po celom Slovensku. Kancelária, ktorá sa čoskoro otvorí v Dunajskej Strede, sa bude zameriavať najmä na pomoc obetiam ekonomickej, majetkovej a násilnej trestnej činnosti, na boj proti obchodovaniu s ľuďmi, ako aj na prevenciu korupcie.
Text a foto: Vince Rózsár
Toto ste už čítali?
TTSK: Rekonštrukcia cesty medzi Lehnicami a Dunajskou Stredou
Bezpečné, kvalitné a moderné cesty sú nevyhnutnou...
Prvá etapa rekonštrukcie Námestia svätého Štefana je v konečnom štádiu
V rámci prvej etapy rozsiahlej obnovy Námestia svätého...

