Senica - DAC 1:1

Publikované: 4. december 2016 - 16:04
Smolná remíza na Záhorí. Po prvopolčasovej dominancii, viacerých gólových príležitostiach, kombinačných akciách, dvoch neuznaných góloch a s neutíchajúcou podporou fanúšikov sme viedli len 1:0, čo sa nám vypomstilo v druhom dejstve, kde sme sa stiahli, prenechali viac priestoru domácim, ktorí po jedinej vážnejšej príležitosti pre nás nešťastne vyrovnali.

Oproti pohárovému zápasu nastala v našej zostave len jediná zmena. Do základnej jedenástky sa nezmestil Ľupták a na jeho miesto nastúpil Simon Pambou. Aj pred dnešným zápasom sme si minútou ticha uctili pamiatku zosnulých hráčov z brazílskej ligy. Po našom aktívnejšom úvode sme si v desiatej minúte vybojovali priamy kop asi z dvadsiatich metrov, ktorý zahral Sarr priamo na bránu, minul ju len o kúsoček. O dve minúty potiahol Živković loptu po pravom krídle, jeho prízemný pas pred Šullu nezachytil o kúsok Vida, avšak pri vzdialenejšej žrdi loptu dobehol Németh, ktorý ju umiestnil za chrbát domáceho gólmana - 0:1. Po góle sa nám dostala maximálna pohoda na kopačky, kombinovali sme, videli sme množstvo prihrávok a z tejto hry mali nesmiernu radosť aj naši fanúšikovia, ktorí nám celý zápas vytvárali domáce prostredie. V 24. minúte sa Simon Pambou dostal k lopte na hranici pokutového územia odkiaľ aj vypálil, no s pokusom letiacim do stredu brány si Šulla poradil. O tri minúty zakončili aj domáci, ale strela Březinu z prvej letela vedľa. V 38. minúte si Simon Pambou vyskúšal ľavačku asi z 25 metrov, bol to síce dostatočne razantný pokus, no nezmestil sa medzi tri žrde. O tri minúty zakončoval Németh po odrazenej lopte z prvej, zachytil ju Sarr, ale v dobrej pozícii získal len roh. Zahral ho Živković rovno na hlavu Ljubičića, ktorý nádherne trafil do horného rohu, lenže rozhodca odpískal údajný Kontárov faul. Z ihriska sme tak schádzali len za stavu 1:0 pre nás, avšak s dobrým pocitom za kvalitne odvedený polčas.

Druhá polovica stretnutia prebiehala v podstatne pomalšom tempe. O niečo väčšiu aktivitu mali domáci, kým my sme sa stiahli. Táto hra nám však dlhú dobu vyhovovala, keďže sme pozorne bránili a Senici sme dovolili kombinovať maximálne po pokutové územie. Aj pri slabších fázach zápasu však naši fanúšikovia neprestajne fandili, boli hluční, živí a hnali naše mužstvo celý čas dopredu. Po hodine hry vystrelili na našu bránu domáci hneď trikrát, avšak vo všetkých prípadoch išlo o pokus z diaľky, s ktorým si Slávik poradil bez problémov. V 68. minúte sa po rohu dostala lopta priamo na Vargove kopačky, jeho zakončenie z gólovej pozície bolo zablokované. V 79. minúte sme nešťastne inkasovali, priamy kop asi z vyše dvadsiatich metrov zahral Březina, loptu poslal za náš múr a zároveň na strelu k ľavej žrdi nesiahol ani Slávik - 1:1. Po vyrovnávajúcom góle sme sa už nedokázali dostať do hry a súpera pritlačiť, a tak odchádzame len s jedným bodom, ale v prvom rade so stratou dvoch. Tešiť nás môže azda len fakt, že sériu bez prehry sme natiahli na štvrtý dielik.

Šiesta remíza v ročníku a osemnásty bod do fortunaligovej tabuľky pre nás znamená zotrvanie na deviatej priečke. Ďakujeme našim perfektným fanúšikom, ktorých do Senice prišlo až 185 a boli dvanástym a možno aj trinástym hráčom. Skončilo sa predposledné stretnutie a na rade je ešte posledný zápas v roku 2016. Čaká nás domáca rozlúčka s jesennou časťou ligy, v rámci ktorej o týždeň v sobotu 10.12.2016 o 17:00 privítame Zlaté Moravce.

Csaba László, DAC: „Dnes sme dva body jednoznačne stratili. V prvom polčase sme dominovali a prečo nám rozhodca neuznal druhý gól je tajomstvom. V druhom dejstve mal súper síce vyššie držanie lopty, ale nemal čistú príležitosť. Potom sa do popredia opäť dostal rozhodca, ktorý odpískal podľa mňa vymyslený faul. Domáci nakoniec vyrovnali a my teda berieme len jeden bod. Vonku sme teda neprehrali. Mohol by som rozprávať ďalej, ale keby som sa do toho pustil, tak by som zrejme dostal trest od futbalového zväzu, a tak dnešný zápas ďalej nechcem rozoberať.“

Miroslav Mentel, Senica: „Sme v situácii, keď je dôležitý každý jeden bod. Duel mal dva rozdielne polčasy. V prvom sme hrali ustráchane a boli sme málo aktívni smerom dopredu, čo sa v druhom dejstve zlepšilo. Ďakujem mojim hráčom za bojovnosť a zvýšenú aktivitu a preto si myslím, že sme si gól a remízu zaslúžili. Bol to bojovný zápas a my sme radi za bod, lebo Dunajská Streda je v poslednej dobe na koni a darilo sa jej v lige a aj v pohári.“