Na mimoriadnej hodine literárnej výchovy boli najúspešnejšími Juhos Emma (5.B) so svojou rozprávkou a Kósa Kristóf (9.B) s poéziou.
Na besede bola prítomná aj deťmi obľúbená knihovníčka, Vojtek Márta. Samozrejme, autor, Tóth László, deťom knihy popodpisoval.
Táto beseda so spisovateľom svoj cieľ, dúfame, dosiahla, a piataci uveria, že čítať je radosť a so slovami Vekerdyho Tamása budú súhlasiť:
„Dobrý čitateľ je ten, pre ktorého je čítanie radosť, zážitok, kto spolu s postavami prežíva ich osud, stotožňuje sa s nimi, a v tomto citovo pohnutom stave sa dokáže vzdialiť zo sveta a z vlastného vedomia.”
Mgr. Simon Anikó
Toto ste už čítali?
Svoje vedomosti si zmeralo viac ako dvadsať tímov mladých záchranárov
Vo štvrtok dopoludnia zaplnilo Mestské kultúrne stredisko...
Župa ocení najinovatívnejších učiteľov: Viac ako 7-tisíc študentov stredných škôl už hlasovalo
Nové ocenenie Trnavskej župy pre inovatívnych učiteľov s...
