Juniorka vyhrala doma

Publikované: 2. máj 2017 - 18:15
Juniorka DAC-u vyhrala doma po dlhých siedmych mesiacoch, za predvedený výkon úplne zaslúžene. Všetky tri góly niesli rukopis striedajúceho Sandala, ktorý vybojoval prvú penaltu a v závere sa dvakrát strelecky presadil.

FC DAC 1904 B/Vrakúň - TJ Družstevník Veľké Ludince 3:1 (0:0)
30. apríla 2017, nedeľa, 16.00 hod
Góly: 63. Černák (11 m), 88. Sandal, 90. Sandal (11 m) - 52. Flídr
Rozhodoval: Valent - 200 divákov
DAC B/Vrakúň: Milošovič - Bazsó, Szépe, Pagáč, Polák - Kontár, Nagy (76. Csóka) - Černák, Mészáros (46. Hubert), Iván (46. Sandal) - Sabler. Tréner: Branislav Fodrek.

Hodnotenie trénera
Branislav Fodrek: „Odohrali sme veľmi dobrý zápas, musel sa páčiť aj divákom. Úvod bol z našej strany výborný, do desiatej minúty sme mali tri čisté gólové príležitosti. Nastrelili sme žrď, Černák išiel sám na brankára, gól sme však bohužiaľ nestrelili. Vo zvyšku prvého polčasu sa hra trošku vyrovnala, prevládala bojovnosť a nakopávané lopty. Do druhého polčasu sme zmenili rozostavenie, snažili sme sa presadiť kombinačnou hrou. Ukľudnili sme sa, k čomu pomohli aj striedajúci hráči, ktorí dobre naskočili do zápasu. Prišla však nešťastná situácia a po rohovom kope sme inkasovali. Chlapcov však musím pochváliť, gól súpera ich nezlomil, išli za víťazstvom a celý polčas prakticky dobíjali jeho bránu. Nakoniec sa nám podarilo výsledok otočiť. Ukázali sme morálnu silu, za čo sme boli odmenení. Podali sme dobrý výkon, boli sme po celý zápas jasne lepší, výsledok je preto spravodlivý. Som veľmi rád, že sme dokázali po viacerých domácich zaváhaniach konečne vyhrať, navyše sme otočili z 0:1, čo nikdy nie je jednoduché. Naše výkony majú stúpajúcu tendenciu, preto verím, že aj v ďalších zápasoch budeme zbierať body.“

Najbližšie hrá DAC B v sobotu 6. mája, kedy sa o 16.30 hod predstaví v Topoľčanoch.
zdroj: fcdac.sk