Auf wiedersehen, Leogang! Skončilo sa sústredenie v Rakúsku

Publikované: 3. júl 2017 - 10:01
DAC absolvoval v dňoch 27. júna až 2. júla 2017 šesťdňové sústredenie v rakúskych Alpách. Prechodným domovom výpravy bol hotel Der Loewe v Leogangu.

Tréner Marco Rossi a jeho štáb mali k dispozícii nasledovný 24-členný hráčsky káder: Macej, Slávik, Száraz (brankári) - Kwin, Kocsis, Ljubičić, Živković, Kosorin, Aluku, Ľupták, Simon Pambou, Koštrna, Vida, Mervó, Pačinda, Čmelík, Špiriak, Domonkos, Bajić, Divković, Moďoroši, Šatka, Huk, Šafranko (hráči v poli).

V utorok večer po príjazde absolvoval tím regeneráciu, v stredu a vo štvrtok boli na programe po dve tréningové jednotky. V piatok nasledoval predzápasový tréning a v sobotu zápas proti 11-násobnému majstrovi Rakúska, mužstvu Red Bull Salzburg. V ňom si viacerí hráči odkrútili debut v drese áčka a z nich sa strelecky presadil najmladší hráč na sústredení Marko Divković. Chorvátsky útočník z našej devätnástky nás dostal do vedenia v 11. minúte. Po polčasovom výsledku 1:1 však súper v druhej polovici štyrmi gólmi rozhodol súboj vo svoj prospech.

Dnešný ranný hodinový výklus vynechali Pačinda (choroba), Száraz (problémy s ramenom) a pre drobné šrámy zo včerajšieho stretnutia aj dvojica Kwin, Čmelík. Po spoločnom obede autobus s výpravou nabral smer Dunajská Streda. Očakávaný príjazd je večer po ôsmej hodine.