1904-2019: 115 rokov, 115 gólov (VII)

Publikované: 7. október 2019 - 14:06
V tomto roku oslavujeme 115. výročie zloženia klubu. Pri tejto príležitosti sme na našom Facebook profile spustili seriál, v rámci ktorého vám v priebehu roka ukážeme 115 pamätných gólov z histórie DAC-u. Zhrnutie tretieho štvrťroka, prvý diel.

48/115 Ákos Szarka, DAC-Podbrezová 5:1, 29/08/2015

Hetrik v I. lige z hráčov DAC-u dosiahla pätica hráčov (Diňa a Simon dokonca dvakrát, Király, Bognár a Szarka), ale len jeden z nich sa dostal až na štyri góly v jednom zápase. Bol ním Ákos Szarka v auguste 2015 pri víťazstve 5:1 nad Podbrezovou.

49/115 Zoltán Bognár, DAC-Petržalka 3:2, 24/10/2009

Zoltán Bognár je jediný z odchovancov nášho klubu, kto strelil tri góly v jednom prvoligovom stretnutí za DAC. Vďaka jeho hetriku sme v októbri 2009 porazili Petržalku 3:2.

50/115 Peter Štepanovský, Stráňavy-DAC 0:3, 14/10/2015

Drzý lob z pohárového stretnutia v Stráňavoch - Peter Štepanovský strelil jeden z našich najkrajších gólov v posledných rokoch.

51/115 Tibor Mičinec, DAC-AEL Limassol 5:1, 27/08/1987

Domácu premiéru v pohárovej Európe sme absolvovali v Pohári víťazov pohárov (predchodca EL) proti cyperskému ALE Limassol. Po víťazstve u súpera 1:0 sme zvládli aj odvetu, dokonca suverénne 5:1. Prvý „európsky“ gól na dunajskostredskom štadióne sa viaže k menu Tibora Mičinca, ktorý ho strelil už v 5. minúte takýmto nádherne zahratým priamym kopom.

52/115 Tibor Szaban, Bayern München-DAC 3:1, 26/10/1988

Náš najznámejší gól v európskych pohároch: strelil ho Tibor Szaban krásnym volejom v zápase Pohára UEFA na trávniku Bayern Mníchov. Nech nikoho nepomýli, že legendárny Karol Polák videl ako jeho autora Peťa Šoltésa... Pre Szabana, dlhoročného hráča, neskôr trénera a aktuálne skauta nášho klubu, ktorý v nedeľu oslávi 56. narodeniny, to bol jediný súťažný gól v drese DAC.

53/115 Domík Attila, DAC-Petržalka 1:1, 23/07/1999

Aj pred 20 rokmi sme vstupovali do ligového ročníka počas tohto (tretieho júlového) víkendu. Po roku v II. lige sa DAC vrátil ako nováčik a štart mal ohromný, Domík skóroval už v 3. minúte úvodného duelu. Pokračovanie až tak dobré nebolo, Petržalka si napokon odviezla bod a na konci sezóny sme sa pre reorganizáciu s najvyššou súťažou rozlúčili. Na dlhých osem rokov. Mimochodom, pre Domíka to bol jediný ligový gól v našich farbách.

54/115 Vakoun Issouf Bayo, DAC-Dinamo Tbilisi 1:1, 12/07/2018

Pamätáte sa? Naša púť Európskou ligou sa začala pred rokom touto hlavičkou Baya. Odvtedy sme na európskej pohárovej scéne strelili ďalších sedem gólov! (...a od zverejnenia videa padli ďalšie tri)

55/115 Marián Takáč, DAC-Östers Växjö, 6:0, 05/10/1988

Dosiaľ posledné domáce víťazstvo DAC-u v európskych pohároch. Po prehre 0:2 v prvom zápase sme odvetu zvládli výborne, legendárny brankár Švédov Thomas Ravelli ťahal loptu zo siete až šesťkrát. Takáč svojím druhým gólom v zápase už v 27. minúte naklonil misky váh na našu stranu a po ďalších troch zásahoch sa zrodilo doteraz najvýraznejšie víťazstvo DAC-u na európskej pohárovej scéne.

Zdroj: dac1904.sk