Back to top

3 dôvody, prečo sa vám oplatí fotovoltika od ZSE

Publikované: 13. máj 2021 - 9:14
Záleží vám na ochrane životného prostredia, technologické novinky vám nerobia problém a bývate v rodinnom dome? Ak ešte nemáte vlastnú fotovoltickú elektráreň, teraz dozrel správny čas! Existujú 3 silné dôvody, prečo by ste sa mali rozhodnúť pre fotovoltiku od ZSE.
3 dôvody, prečo sa vám oplatí fotovoltika od ZSE

Špičková fotovoltika za rozumnú cenu

Fotovoltické panely premieňajú slnečnú energiu na elektrickú energiu, ktorú môžete využiť pre svoju vlastnú spotrebu. Pre dosiahnutie najvyššieho možného výkonu je vhodné umiestniť fotovoltické panely na strechu orientovanú na južnú, juhozápadnú alebo juhovýchodnú stranu. Maximálny výkon fotovoltického systému môže znížiť napríklad zatienenie inou budovou, stromom či napadaným snehom. Pri klasickom zapojení fotovoltiky najslabší panel znižuje výkon zvyšných panelov. Pri fotovoltike s výkonovými optimizérmi od ZSE pracuje každý panel samostatne. A vďaka optimizérom, ktoré sú osadené na každom paneli zvlášť, dokáže toto riešenie dosiahnuť maximálny možný výkon za akéhokoľvek počasia. „Aby sme fotovoltiku sprístupnili viacerým záujemcom, znížili sme tento rok ceny našich fotovoltických riešení až o 800 €. Keďže sme lídrom na trhu, dokážeme nakupovať vo väčších objemoch a výhodnejšie. Túto úsporu sme v plnom rozsahu premietli do nižších cien. Zákazníci tak môžu získať za veľmi priaznivú cenu špičkové monokryštalické panely s výkonovými optimizérmi a technológiou Half-Cell, vďaka ktorej panely dosahujú vysokú efektivitu,“ hovorí Miroslav Bištuť, odborník na zelené riešenia v ZSE. 

Garancia objemu vyrobenej elektriny iba v ZSE 

Ako sme spomínali, výkon fotovoltického zariadenia môže znížiť napríklad tieň stromu alebo napadaný sneh. Ale čo ak bude väčšinu roka nepriaznivé počasie s minimom slnečných dní? V ZSE majú riešenie aj na takúto situáciu. „Pre zákazníkov sme tento rok pripravili novinku v podobe garancie objemu vyrobenej elektriny z fotovoltiky. Pre zákazníka to znamená, že ak mu ZSE garantuje napríklad 2 000 kW elektriny z fotovoltiky a zákazník v priebehu roka vyrobí len 1700 kW (napríklad vplyvom daždivého celého leta), zvyšných 300 kW mu vrátime na faktúre v rámci ročného vyúčtovania elektriny,“ dodáva Miroslav Bištuť zo ZSEZároveň len v ZSE získate špeciálnu dotáciu až 500 € ku každému fotovoltickému riešeniu a unikátnu službu Virtuálna batéria, v ktorej si dočasne uložíte vyrobenú, ale nespotrebovanú elektrinu a využijete ju vtedy, keď ju budete potrebovať. Vďaka ZSE dotácii, nižším cenám za fotovoltiku a službe Virtuálna batéria sa vám investícia do fotovoltických panelov môže vrátiť približne už o 10 rokov, pričom životnosť monokryštalických panelov je výrobcom garantovaná minimálne na 25 rokov..

 Pomoc so zapojením fotovoltiky do distribučnej siete

Inštaláciou fotovoltického zariadenia na strechu rodinného domu sa celý proces nekončí. Fotovoltiku je potrebné pripojiť do distribučnej sústavy, aby ste mali v dome elektrinu aj vtedy, keď spotrebujete všetku vami vyrobenú elektrinu, dokonca aj tú, ktorú ste si odložili vo Virtuálnej batérii„Naša spoločnosť vie byť zákazníkovi v tejto oblasti veľmi nápomocná. Sme odborníci so silnými kontaktami na južnom Slovensku a vieme pomôcť s vybavením administratívy spojenej s pripojením fotovoltického riešenia do distribučnej sústavy,“ dopĺňa odborník zo ZSE. Mnohé domácnosti sa v prípade inštalácie fotovoltiky nechali zlákať ponukami malinkých  firiem zo zahraničia, ktoré ponúkajú lacné panely, ale nie sú schopné poskytnúť zákazníkovi kompletný servis, ktorý by mal zahŕňať nielen pomoc pri výbere vhodného zariadenia, montáž, ale aj ďalší servis spojený s pripojením fotovoltiky do siete. Nehovoriac o tom, že v prípade poruchy na fotovoltickom zariadení sa vždy hodí, keď máte možnosť zavolať na zákaznícku linku alebo osobne sa stretnúť s odborníkom z firmy, ktorá vám fotovoltiku inštalovala a riešiť veci tam, kde bývate. 

(PR)

Toto ste už čítali?

Cookies