Back to top

Abdulrahman Taiwo: Piaty gól v Trnave

Publikované: 23. marec 2021 - 23:18
„Strelený gól poteší, ale keďže sme odišli bez bodu, nemám veľký dôvod na radosť.“ Nigérijský útočník je skutočný špecialista na Trnavu.
Abdulrahman Taiwo: Piaty gól v Trnave

Pred nedeľným derby v Trnave sa najviac spomínala skvelá séria Erica Ramireza proti Spartaku, ktorý v predošlých troch vzájomných dueloch skóroval štyrikrát. Jeho šnúra pokračovala aj v 2. kole nadstavby a pridal už svoj piaty gól do trnavskej siete.

Podobne zaujímavú štatistiku má aj Abdulrahman Taiwo„S trnavským štadiónom mám špeciálny vzťah, pretože som skóroval v každom zápase, v ktorom som tam nastúpil. Odohral som v Trnave štyri zápasy a dal som v nich päť gólov. Jeden za Nitru, dva za DAC a dva za Michalovce. Aj môj vôbec prvý gól v dunajskostredskom drese padol v City aréne,“ hovorí 22-ročný nigérijský útočník, ktorý v 84. minúte nedeľného derby stehnom dorazil do siete Ramirezovu zrazenú strelu a vyrovnal na priebežných 2:2. Na ihrisku bol vtedy len tri minúty. „Strelený gól poteší, ale keďže sme odišli bez bodu, nemám veľký dôvod na radosť. Mužstvo pritom v zápase tvrdo pracovalo a minimálne jeden bod sme si zaslúžili. Je smola, že sme nezískali ani jeden.“

Taiwo má po trnavskom derby v našom drese bilanciu 23 zápasov a 7 gólov, na ktoré potreboval len 991 minút. Medzi jeho poslednými dvomi presnými zásahmi za DAC je 582 dní, pred nedeľou naposledy skóroval v auguste 2019 pri remíze 1:1 proti Michalovciam. Celkovo má vo Fortuna lige bilanciu 49/16.

dac1904.sk

Toto ste už čítali?