Nachádzate sa tu

Aj budúcnosť má svoju minulosť

Toto ste už čítali?

Publikované: 2018, máj 17 - 15:25 | Správy DAC
Bagristi sa v pondelok pustili do budovy starej hlavnej tribúny, na ktorej mieste už o pár mesiacov vyrastie posledná chýbajúca časť MOL Arény.
Aj budúcnosť má svoju minulosť

Demolačnými prácami hlavnej budovy bývalej A tribúny pokračuje tretia fáza prestavby dunajskostredského futbalového štadióna.

Búranie starej hlavnej tribúny sa začalo v januári 2018 susedným skladom, známym aj ako Tipito, ako aj päťschodovou nekrytou tribúnu priamo pred ním. Vzápätí sa začala výstavba D tribúny, ktorej prvá časť je už spojená so sektorom C. Práve tu bude od začiatku novej sezóny 2018/19 vytvorený nový sektor pre hosťujúcich fanúšikov.

V priebehu najbližších troch týždňov bude stará časť kompletne zrovnaná so zemou a do jesene tohto roka na jej mieste vyrastie chýbajúca štvrtá časť MOL Arény - D tribúna. Tým sa ukončí tretia etapa výstavby štadióna a v záverečnej, štvrtej fáze sa v okolí ulice Gyurcsóa vybudujú multifunkčné parkoviská a zastávky autobusov.

Po ukončení stavebných prác dosiahne štadión konečnú kapacitu 12 700 miest a bude vyhovovať predpisom UEFA pre štadióny štvrtej kategórie.

Prestavba hlavnej tribúny starého štadióna prebiehala v rokoch 1981-1985. Samotná výstavba začala v novembri 1983 a tribúna bola skolaudovaná 7. mája 1985 pri príležitosti okresnej Spartakiády. Od novembra 2016 slúžila ako sektor pre hosťujúcich fanúšikov. Poslednýkrát bola pre verejnosť otvorená pri príležitosti víkendového súboja DAC-Slovan - ako poslední z nej sledovali zápas fanúšikovia nášho klubu, nakoľko slovanistom disciplinárna komisia zakázala výjazdy na súperove ihriská.

Etapy výstavby MOL Arény:

Prvá fáza:

Búracie práve prvých troch tribún bývalého štadióna sa začali v septembri 2015.

Nové B a C sektory boli odovzdané do prevádzky stretnutím DAC-Trenčín (2:0) 19. novembra 2016, ich kapacita dosiahla 6839 miest na sedenie*.

Druhá fáza:

Odovzdanie modernej hlavnej (A) tribúny MOL Arény sa uskutočnilo 3. novembra 2017 pri derby DAC-Slovan (2:1); celková kapacita štadióna narástla na 9901 miest na sedenie* (vrátane 175 miest pre novinárov)

Tretia fáza:

Búracie práce starej hlavnej tribúny prebiehajú od januára 2018.

Výstavba D tribúny začala v marci 2018.

Plánovanie ukončenie výstavby D tribúny aj celého štadióna - jeseň 2018.

Štvrtá fáza:

Vybudovanie multifunkčných parkovísk a zastávky autobusov v okolí ulice Gyurcsóa - jar 2019.

* Uvedená kapacita 6839 resp. 9901 miest nezahŕňa 500 miest pre fanúšikov hostí v priestoroch starej hlavnej tribúny.

Zdroj: fcdac.sk

Tagy: DAC