Back to top

Aj k organizácii Žitnoostrovského galopu príde až v roku 2022

Publikované: 3. august 2021 - 16:56
Podobne ako veľa iných hromadných podujatí, odpadá aj tohtoročný Žitnoostrovský galop, informoval hlavný organizátor Zoltán Mikóczy. Kvalifikačný pretek na maďarský Národný galop plánovali organizovať 14.-15. augusta, ako bezplatné podujatie.
Aj k organizácii Žitnoostrovského galopu príde až v roku 2022

„S ohľadom na to, že tohtoročný Žitnoostrovský galop, odhliadnuc od predošlých rokov, by bol bezplatný, bolo by nemožné dodržať opatrenie platné pre hromadné podujatia, teda maximálne tisíc účastníkov, ako aj nové opatrenia platné od pondelka, ktoré vyžadujú nosenie rúšok na podujatiach, ako aj písomnú registráciu a zápis do evidencie. Bolo by to v priamom rozpore s duchom Galopu“

– povedal Mikóczy Zoltán.

Ako uviedol, z tohto dôvodu, v súčinnosti s hlavným organizátorom maďarského Národného galopu došlo k dohode, že 6. Žitnoostrovský galop sa prekladá na 20. august 2022.

„Dúfame, že v tom čase budeme môcť zorganizovať pre milovníkov jazdeckého športu veľkolepý Žitnoostrovský galop“

– povedal hlavný organizátor.

Naposledy – po piatykrát – mohli Žitnoostrovský galop návštevníci vychutnať v máji 2019 na letisku v Malom Blahove. Do kvalifikačného preteku sa zapojilo osem jazdcov a obcí. Traja víťazi sa dostali do finále, čím si vybojovali účasť na maďarskom Národnom galope.

(nagy)

Toto ste už čítali?

Cookies