Back to top

Aj Martin Jedlička na majstrovstvá Európy!

Publikované: 16. marec 2021 - 16:58
Brankár DAC-u nechýba v nominácii trénera českej reprezentácie do 21 rokov na finálový turnaj ME.
Aj Martin Jedlička na majstrovstvá Európy!

Podľa očakávaní sa meno Martina Jedličku ocitlo v zozname 23 mien, ktoré tréner českej reprezentačnej dvadsaťjednotky Karel Krejčí pozval na záverečný turnaj tohtoročných majstrovstiev Európy. Naša brankárska jednotka bude druhým zástupcom DAC-u na šampionáte, už minulý týždeň sa do konečnej nominácie Chorvátska dostal Marko Divković.

V úvodnej fáze ME sa koncom marca predstaví 16 mužstiev rozdelených do 4 skupín. Najlepšie dva tímy z každej skupiny si zaistia postup do play off, ktoré sa uskutoční na prelome máj a júna. Turnaj hostí Maďarsko a Slovinsko. Mladí Česi, ktorí vyhrali svoju kvalifikačnú skupinu pred Chorvátmi, sa predstavia v skupine B, ktorá bude doma v Slovinsku.

Česko si postupne zmeria sily s Talianskom (24.3.2021), Slovinskom (27.3.2021) a Španielskom (30.3.2021). Španieli sú nielen obhajcom titulu, ale podľa koeficientu UEFA aj aktuálne najlepšie hodnoteným tímom do 21 rokov. Taliani boli do skupiny vyžrebovaní ako najlepšie hodnotený tím z druhého koša a Slovinci sú doma. Navyše je to jediná skupina, v ktorej sú až traja bývalí majstri Európy - Španielsko a Taliansko vyhralo rekordných 5-krát, Česi triumfovali v roku 2002. Skutočne náročný žreb. „Bojovali sme dva roky o postup, takže pôjdeme na turnaj s cieľom postúpiť do vyraďovacej fázy. Verím, že začneme víťazstvom nad Talianskom a po zápase so Slovinskom oslávime postup. Máme ambiciózny a veľmi kvalitný tím, aký Česko dlho nemalo v tejto kategórii a určite sa nechceme len zúčastniť,“ prezradil Martin Jedlička o cieľoch mužstva.

dac1904.sk

Toto ste už čítali?

Cookies