Back to top

Ako cestovať za jedno euro s rodinou po Trnavskom kraji

Publikované: 19. júl 2020 - 18:05
Neviete ako využiť letnú cestovateľskú „akciu“ pre rodiny s deťmi v Trnavskom kraji? Tu je pár užitočných informácií, ako môžete cestovanie za 1 euro využiť naplno.
Ako cestovať za jedno euro s rodinou po Trnavskom kraji

Kde si kúpite lístok?

Cestovať môžete troma dopravcami Trnavského samosprávneho kraja – ARRIVA Trnava, SKAND Skalica a SAD Dunajská Streda. U šoféra priamo v autobuse si vypýtajte rodinný lístok za 1 euro.

Ako cestujete s lístkom za 1 euro?

Vydajte sa z bodu A do bodu B. Spravte si výlet, užite turistiku a z bodu B, prípadne až C sa dostanete autobusom opäť na začiatok do bodu A.

Samozrejme, zastávok môžete mať aj viac a medzi jednotlivými zástavkami sa môžete prejsť alebo bicyklovať. Ktoré miesta sa rozhodnete preskúmať je len na vás, ale pamätajte - musíte sa vždy vrátiť do stanice, z ktorej ste vyrážali.

Lístok vám platí do 23:59 daného dňa.

Modelová situácia:

Martin s rodinou štartuje z autobusovej stanice v Trnave o 8:00. Ich prvá zastávka je v Smoleniciach, odkiaľ začínajú turistiku a skončia na zastávke v Bukovej. V Bukovej o 15:00 vezmú autobus naspäť do Trnavy.

Ako cestovat s autobusom za 1 euro

Kto môže využívať rodinný lístok za 1 euro?

Na rodinný lístok sa môže prepraviť až 5 osôb v kombinácii 2 dospelí + 3 deti alebo 1 dospelý + 4 deti. V každej skupine musí byť aspoň jedna dospelá osoba a jedno dieťa do 18 rokov. Dospelou osobou nemusí byť rodič dieťaťa. Pozor, podmienkou je, aby ste sa do stanice vrátili v rovnakom počte a „zostave“, v akej ste odchádzali.

Kedy môžete rodinný lístok využiť?

Cestovať môžete od prvého júla počas víkendov, sviatkov a dní pracovného pokoja.

Kam ísť na výlet?

Trnavský kraj ponúka veľa zaujímavých miest. Inšpirujte sa na stránke www.krajzazitkov.sk.

Nezabúdajte, stále platí povinné nosenie rúšok v autobusoch. Ak je to možné, dodržujte aj dostatočný odstup od osôb, s ktorými sa nezdržujete v jednej domácnosti.

trnava-vuc.sk

Toto ste už čítali?

Cookies