Ako v septembri...

Publikované: 1. október 2016 - 16:28
Pred druhou reprezentačnou prestávkou ukončíme prvú tretinu súťaže na ihrisku tretieho Ružomberka, kde sme v doterajších 14 vystúpeniach od roku 1997 dosiahli len štyri remízy. Stretnutie Ružomberok-DAC začína v sobotu o 17.00 hod.

V minulom kole si DAC pripísal prvé víťazstvo v sezóne, keď prešovského nováčika porazil na jeho ihrisku 3:0 a hneď poskočil na desiate miesto tabuľky. V stredu sme zvládli aj ďalšiu pohárovú prekážku, u treťoligistu z Liptovskej Štiavnice sme vyhrali hladko 5:0. Úspešne sme teda zavŕšili september, v ktorom sme ani raz neprehrali - v troch ligových stretnutiach nazbieralo mužstvo päť bodov za dve remízy a jedno víťazstvo, v pohári sme pridali dve výhry s celkovým skóre 11:1. Bodaj by sme v takomto trende pokračovali aj v októbri!

Jednoduché to nebude, veď pred druhou reprezentačnou prestávkou v sezóne a na záver prvej tretiny súťaže nás preverí tretí tím tabuľky, MFK Ružomberok. V priebehu štyroch dní teda druhýkrát smerujeme na dolný Liptov. Ruža nazbierala v prvých desiatich kolách o desať bodov viac ako DAC a mimoriadne sa mu darí najmä v domácom prostredí. Pod Čebraťom v tomto ročníku doteraz zabodovala len Trnava po remíze 1:1, kým Prešov, Slovan, Michalovce aj Zlaté Moravce odchádzali s dlhým nosom. Zverenci trénera Hrnčára v piatich vystúpeniach na vlastnom ihrisku nastrieľali až 15 gólov, celkovo sú druhým najlepším tímom v tabuľke domácich stretnutí. V ich drese hrá aj jeden z trojice najlepších ligových strelcov, šesťgólový Čech Jakub Mareš, letná posila oranžových z pražskej Dukly.

Podobne ako DAC, aj Ružomberok si v stredajšom pohárovom súboji schuti zastrieľal, v Partizánskom zvíťazil nad domácim štvrtoligistom 7:1. Zaskvel sa hlavne štvorgólový Miloš Lačný.

V našom tíme sa k dlhodobým maródom pridal Ákos Szarka. Do známeho prostredia sa vracia brankár Tofiloski, macedónsky gólman k nám totiž prišiel práve z Ružomberka. „Je to pre mňa troška špecifické, ale zas nie ako s Košicami, kde som bol päť rokov. Bude to ťažký zápas, súper je doma silný, hrá kombinačný futbal. Ale dá sa tam zabodovať. Musíme byť celých 90 minút koncentrovaní a hrať našu hru, dodržať čo nám tréner povie,“ hovorí 30-ročný legionár, ktorý v lige už 214 minút neinkasoval. Je to jeho najdlhšia pozitívna séria v aktuálnej sezóne. „Samozrejme, chcel by som v tom pokračovať. Uvidíme, koľko vydržím, ja idem do každého zápasu s cieľom vychytať nulu. Ak sa mi to zajtra podarí, budem veľmi spokojný. Prekážať mi však nebude ani to, ak inkasujem a aj tak vyhráme.“

Po doobedňajšom tréningu a spoločnom obede sa mužstvo už dnes vybralo na sever Slovenska. Tréner Krisztián Németh nominoval týchto osemnásť hráčov: Tofiloski, Slávik - Ljubičić, Huk, Michalík, Kontár, Pačinda, Ľupták, Sarr, Almási, Kwin, Vida, Simon Pambou, Brašeň, Štepanovský, Polievka, Živković a Šabala.

Ružomberok hrá najvyššiu súťaž nepretržite od sezóny 1997/98, v roku 2006 získal svoj jediný majstrovský titul. V doterajších 25 vzájomných stretnutiach sme Ružu dokázali poraziť len štyrikrát. V minulosti sa nám na Liptove príliš nedarilo (bilancia 0-4-10 a skóre 6:22) a aj pri našej poslednej návšteve sa v záverečnom kole minulej sezóny tešili domáci (3:0), ktorí si tým v priamom súboji zabezpečili miesto v hornej polovici tabuľky. Naposledy sme pod Čebraťom bodovali na jeseň 2014 pri remíze 1:1, potom nasledovali tri víťazstvá súpera.

Program 11. kola Fortuna ligy:

Sobota, 1. októbra 2016, 17.00: Slovan-Michalovce, Myjava-Senica, Trnava-Zlaté Moravce, Žilina-Podbrezová, Ružomberok-DAC
Nedeľa, 2. októbra 2016, 17.30: Trenčín-Prešov
Stretnutie 11. kola Fortuna ligy MFK Ružomberok - FC DAC 1904 dnes o 17.00 hod, rozhodujú Glova - Slyško, Ferenc.

Zdroj:fcdac.sk