Back to top

Aleš Čermák: Chýbal väčší kľud v koncovke

Publikované: 14. november 2023 - 17:51
„Na konci sme mohli byť radi aj za bod, ale keď to berieme celkovo, tak sme mali jednoznačne vyhrať. Šancí sme na to mali dosť.“ Český stredopoliar si po týždni pripísal opäť gólovú asistenciu.
Aleš Čermák: Chýbal väčší kľud v koncovke

„Sme smutní a nahnevaní, že sa nám nepodarilo vyhrať. Trikrát sme trafili brvno, z toho raz aj ja. V prvom polčase sme mali asi štyri čisté šance, z ktorých sme nedali gól, v druhom polčase sa hostia presadili po ich asi jedinom rohovom kope. Na konci sme mohli byť radi aj za bod, ale keď to berieme celkovo, tak sme mali jednoznačne vyhrať. Šancí sme na to mali dosť,“ skonštatoval po domácej remíze 1:1 s Ružomberkom Aleš Čermák, 29-ročný český stredopoliar DAC-u.

Opäť sa potvrdila dlhoročná pravda, že zápasy proti Liptákom sú pre nás veľmi náročné. „Vedeli sme, že Ružomberok bude hrať dôrazne, že nás budú dohrávať, faulovať, ale aj napriek tomu sme si vytvorili viacero vyložených príležitostí a jednoznačne sme mali vyhrať. Motivovalo nás, že v prípade víťazstva sme si mohli výrazne vylepšiť naše tabuľkové postavenie. Neodohrali sme zlý zápas, ale bohužiaľ sme nedokázali ubrániť jednu štandardnú situáciu, z ktorej sme dostali gól. Ak by sme neinkasovali, podľa mňa by sme sa ešte presadili a vyhrali 1:0. Išli sme za gólom až do samého konca, ale niekoľkokrát sme ešte mohli podržať loptu pred šestnástkou a pripraviť si lepšiu pozíciu na zakončenie. V koncovke sme mali zase zachovať väčší kľud, ale našťastie sme aspoň dokázali vyrovnať. Do konca jesene by sme chceli vyhrať každý zápas a postupovať hore tabuľkou,“ povedal odchovanec pražskej Sparty, ktorý k nám prišiel pred aktuálnou sezónou.

Aleš Čermák zasiahol v tejto sezóne do 9 ligových stretnutí, v ktorých si pripísal 2 góly a 2 asistencie. Po týždni prihrával opäť na gól, minulý piatok v Košiciach asistoval Yhoanovi Andzouanovi, tentoraz poslal loptu z priameho kopu priamo na Barišićovu hlavu. Mladý Chorvát strelil svoj prvý gól v Niké lige. „Štandardnú situáciu pred gólom sa mi podarilo kopnúť presne do priestoru, kam som chcel. Barišić sa odpútal od svojho strážcu, výborne si nabehol a hlavičkou dostal loptu do bránky.“

dac1904.sk / Nagy Krisztián

Toto ste už čítali?

Cookies