Back to top

András Gaál a László Szerencsés ml. sú majstrami Slovenska!

Publikované: 18. október 2016 - 12:03
V sobotu sa 12 dunajskostredských zápasníkov pod vedením trénerov Attilu Gaála a Tibora Hakszera zúčastnilo zápasov o titul majstra v Šamoríne, na ktoré sa prihlásilo 125 súťažiacich z 19 družstiev.

Vo váhovej kategórii 48 kg podal vynikajúci výkon András Gaál. Vo svojom prvom zápase položil na lopatky svojho súpera z Prievidze, neskôr zápasil o účasť vo finále proti svojim klubovým spoluhráčom, Patrikovi Darvasovi, ktorý po veľkom boji zvíťazil 6 : 4. Vo finále triumfoval nad modranským súperom v pomere 7 : 1 v bodovaní, a tak si pripísal svoj druhý majstrovský titul.

V kategórii 57 kg László Szerencsés ml. položil na lopatky súperov zo Starej Ľubovne a Bánoviec nad Bebravou a ani vo finále nedal šancu svojmu súperovi z Košíc, položil ho na lopatky ešte v prvom polčase, a tak získal svoj prvý majstrovský titul. V kategórii 44 kg získal cennú striebornú medailu Marek Bazsó, ktorý sa po vážnom zranení už zotavil a dostal sa až do finále.

V tímovej súťaži skončil Zápasnícky klub Dunajská Streda na prvom mieste, a tak zopakoval vlaňajší bravúrny výsledok - v oboch štýloch zápasenia získal majstrovský titul.

Výsledok:

35 kg Ferenc Dániel Kovács 3. miesto
37 kg Csepi Bendegúz 3. miesto
44 kg Marek Bazsó 2. miesto, Domink Szakács 5. miesto
48 kg András Gaál 1. miesto, Patrik Darvas 3. miesto
52 kg Balázs Varga 6. miesto
57 kg László Szerencsés 1. miesto
62 kg Gergő Szerencsés 2. miesto, Bertók Nicolas 3. miesto
85 kg Dominik Botló 2. miesto

Tímová súťaž: 1. Zápasnícky klub Dunajská Streda 49 bodov, 2. Baník Prievidza 48 bodov, 3. Zápasnícky klub Trhová Hradská 21 bodov

 

Toto ste už čítali?

Cookies